خانه » خبر » پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان وام کم بهره

پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان وام کم بهره

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

با پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان وام کم بهره به صنایع کوچک و متوسط در سال جدید، ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد و احیاء خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از عصر ایران: سخنگوی کمسیون صنایع مجلس جزئیات پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان وام کم بهره به صنایع کوچک و متوسط در سال ۹۵سخنگوی کمسیون صنایع مجلس از پرداخت ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صنایع کوچک و متوسط  در سال جاری خبر داد.

رمضانعلی سبحانی فر با  بیان اینکه ۸۰ هزار واحد صنعتی در کشور مشغول فعالیت هستند که بخشی از آنها به دلایل گوناگون دچار مشکل شده اند ادامه داد:  یکی از برنامه های دولت برای اجرای بهتر اقتصاد مقاومتی استفاده از ظرفیت های داخلی و حمایت از صنایع است و لذا به همین منظور در سال جاری برنامه ویژه ای برای حمایت از این صنایع اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: در راستای حمایت از صنایع در سال ۹۵ دولت حدود ۱۰ هزار واحد صنعتی که  به دلیل مشکلات اقتصادی با نیمی از ظرفیت خود مشغول کار هستند را شناسایی کرده که ۹ هزار واحد مربوط به صنایع کوچک و ۱ هزار  واحد مربوط به صنایع متوسط است .

سخنگوی کمسیون صنایع مجلس با بیان اینکه مطابق بررسی ها برای حمایت از این صنایع ۱۶ هزار میلیارد تومان مورد نیاز است خاطرنشان کرد: از این رقم  ۱۳ هزار میلیارد تومان نیاز صنایع کوچک و ۳ هزار میلیارد تومان  برای حمایت از صنایع متوسط مورد نیاز است  که با تزریق این کمک ها به این صنایع ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار شغل در کشور احیاء خواهد شد.


منبع

همچنین ببینید

«حاتم کارت» طرحی در راستای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

به گزارش پول بانک گروه بنگاه‌ها: چهل‌وچهارمین فروشگاه زنجیره‌ای «تاک» با حضور مدیرعامل و مدیران‌کل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =