سرخط خبرها
خانه » بیمه » نشست مدیران کل ودرمان تامین اجتماعی مرکزی با شوراهای اسلامی کار استان

نشست مدیران کل ودرمان تامین اجتماعی مرکزی با شوراهای اسلامی کار استان

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

با هدف بررسی مسائل و مشکلات جامعه کارگری برگزار شد؛

همزمان با هفته کار و کارگر در نشستی که با حضور مدیران کل و درمان تامین اجتماعی مرکزی و اعضای کانون هماهنگی شورای اسلامی کار این استان برگزار شد، مهمترین مسائل و مشکلات بیمه شدگان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی ضمن تبریک هفته کار و کارگر به فعالان و تلاشگران بخش تولید و صنعت، به منزلت و جایگاه کارگران در نزد مقام معظم رهبری اشاره کرد.

کیومرث طهماسبی افزود : کارگران در تمام عرصه های مختلف کشور نقش اساسی دارند و نقش بی بدیل آنان در ۸ سال دفاع مقدس نیز نمایان است به طوری که وجود هزاران نفر شهید کارگر نشان از حضور موثر این عزیزان در عرصه های مختلف حکایت می کند.

مدیر کل تامین اجتماعی استان مرکزی با اشاره به نقش کارگران در سازمان تامین اجتماعی نیز گفت: افتخار و رسالت این سازمان بر خدمت رسانی به کارگران بنا نهاده شده و تامین اجتماعی به عنوان پشتیبان کار و کارگر است.

طهماسبی از حمایت سازمان تامین اجتماعی در زمان ایام بیماری ، حوادث ، بیکاری ، کارافتادگی و بازنشستگی به عنوان حامی و پشتیبان کارگران نام برد و تاکید کرد: خدمات و تعهدات به مخاطبان بدون وقفه ارائه می شود.

وی گفت : بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان مطالبات معوق کارفرمایان این استان به تامین اجتماعی است که از این مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان آن مربوط به ۱۸ شرکت بزرگ و بالای ۵۰۰ نفر کارگر است .

طهماسبی با اشاره به اولویت سازمان تامین اجتماعی در سال جاری گفت : حوزه ارائه خدمات الکترونیک به مخاطبان عمده اولویت این سازمان است و ارایه این خدمات به شکل صحیح تر ، دقیق تر ، سریع تر و بدون وقفه به مراجعین در سرلوحه  برنامه های تامین اجتماعی قرار دارد.

در ادامه این نشست، مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی افزود : در حال حاضر از لحاظ فعالیت در بخش بستری در ردیف ۳ استان برتر کشور قرار داریم و درصد اشغال تخت بیمارستان های تامین اجتماعی این استان به رقم ۸۶ درصد رسیده است .

دکتر بابک عدلی با اشاره به جهش چشمگیر بیمارستان تامین اجتماعی شازند که تنها مرکز درمانی در این شهر است، گفت : ضریب اشغال این بیمارستان هم اکنون به ۷۷ درصد رسیده است و با در اختیار داشتن پزشکان متخصص در رشته ای مختلف خدمات خود را به مردم این منطقه ارایه می کند.

وی  افزایش ۳۲ تخت بستری در بیمارستان شهید چمران ساوه، شروع بکار مرکز درمانی شهرستان خمین ، شروع بکار درمانگاه دلیجان ، ادامه ساخت درمانگاه تفرش ، بکارگیری و اضافه نمودن پزشکان مجرب و متخصص و  پی گیری در خصوص ساخت درمانگاه شهرستان زرندیه را از برنامه سال جاری مدیریت درمان تامین اجتماعی استان مرکزی دانست.

دکتر عدلی از نتایج آخرین ارزیابی اعتبار بخشی بیمارستانهای تامین اجتماعی خبر داد و گفت : از بین ۸۰ بیمارستان ارزیابی شده در این طرح، ۳ بیمارستان امام خمینی (ره ) اراک ، شهید چمران ساوه و تامین اجتماعی شازند در ردیف  رتبه یک کشور قرار گرفته اند.

در ادامه ابوالفضل پور وفایی، رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان مرکزی نیز با اشاره به اینکه تامین اجتماعی سازمانی بین النسلی است و متعلق به همه بیمه شدگان است، گفت: انتظار می رود روز به روز شاهد ارائه خدمات مطلوب تر به جامعه هدف این سازمان باشیم .

ابوالفضل پور وفایی افزود:  با روی کار آمدن مدیریت فعلی، آرامش به این سازمان برگشته است  و امیدواریم شاهد ارتقاء خدمات  و رسیدن به جایگاه اصلی این سازمان باشیم.


منبع

همچنین ببینید

کاهش چاپ و صدور دفترچه های درمانی با اجرای طرح حذف دفترچه در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی استان مرکزی

به گزارش پول بانک کاهش چاپ و صدور دفترچه های درمانی با اجرای طرح حذف …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =