خانه » خبر » میانگین بودجه فرهنگ در دولت قبل سیر نزولی داشت

میانگین بودجه فرهنگ در دولت قبل سیر نزولی داشت

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ با بیان اینکه در سال گذشته بودجه تئاتر رشد ۳۰درصدی داشته، اضافه کرد: اعتبارات بازسازی مجموعه تئاترشهر نیز به منظور بهره برداری هر چه سریع‌تر افزایش پیدا کرد.

تامین ۲۴ / حسین نوش‌آبادی درباره میزان رسیدگی وزارت فرهنگ به حوزه تئاتر در سال ۹۴ که از سوی جنتی به این نام خوانده شده بود، بیان کرد: وزارت ارشاد با هدف احیای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری هنر سختی کشیده تئاتر، سال گذشته و سال جاری را مزین به نام تئاتر کرد تا توجه مسئولان کشور به این هنر پایه جلب شود چراکه توجه به این هنر به معنای سرمایه‌گذاری بر روی جوانان و از بین بردن بخش اعظمی از مشکلات فرهنگی و همراه با ایجاد شغل است.

معاون پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بر شمردن تحولات مثبتی که حوزه تئاتر در سال ۹۴ تجربه کرده است، افزود: به‌عنوان نمونه می‌توان به اجرای تعزیه در کشورهای همسایه و تجهیز سالن‌های بلااستفاده در استان‌ها و شهرستان‌های مختلف، اشاره کرد؛ همچنین در دستور قرار گرفتن راه‌اندازی آمفی‌تئاترهای سازمان‌های دولتی در همه استان‌ها و افزایش ۳۰ درصدی اعتبارات بخش‌ تئاتر در سال ۹۴ نسبت را باید به این تحولات مثبت افزود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وی بیان کرد: همچنین جوانان بسیاری فرصت حضور در این عرصه را پیدا کردند و با نگاه به میانگین سنی بازیگران، کارگردانان و نویسندگان جشنواره تئاتر فجر، می‌توان سال گذشته را سال حضور جوانان در عرصه تئاتر نیز نامید.

وی ادامه داد: در زمینه شناسایی و ارائه راه‌حل برای معضلات حوزه تئاتر تحقیقات و پژوهش‌های بسیاری از  سوی محققان این رشته صورت گرفت و نگارش کتاب‌های علمی را نیز باید به این پژوهش‌ها افزود، ضمن آنکه اعتبارات بازسازی تئاترشهر به منظور اتمام هر چه سریع‌تر این بازسازی افزایش پیدا کرد.

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با وجود اقدامات سال گذشته، این حوزه همچنان با مشکلات متعددی رو به رو است و به‌همین دلیل سیاست حمایت از این هنر همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: رشد بودجه سال ۹۴ و ۹۵ تنها توانست کاهش بودجه‌ای تئاتر در سال‌های قبل را جبران کند چراکه طبق آمار، میانگین بودجه فرهنگ در دولت قبل سیر نزولی داشته است. 


منبع

همچنین ببینید

ثبت شماره های کارت و موبایل مشتریان در سامانه پیوند

به گزارش پول بانک   – بر اساس مصوبه هیأت عامل بانک مرکزی و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =