خانه » طلا و ارز » قیمت طلا بیش از این کاهش نخواهد یافت

قیمت طلا بیش از این کاهش نخواهد یافت

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

تحلیلگران معتقدند قیمت طلا پس از ۳ سال کاهش متوالی بیش از این کاهش نخواهد یافت و انتظار می رود در فصل پاییز قیمت طلا به طور متوسط ۱۲۵۰ دلار شود.


()،به نقل از رویترز، با توجه به پیش بینی افزایش قیمت طلا در سال جاری و سال آینده میلادی به دلیل نگرانی ها از روند انقباضی شدن سیاست پولی آمریکا، تحلیلگران خود را آماده می کنند تا اعلام کنند که قیمت طلا پس از ۳ سال کاهش متوالی دیگر بیش از این کاهش نخواهد یافت.

تحلیلگران طلا که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده اند گفتند، پیش بینی های خود از قیمت طلا را نسبت به ابتدای امسال حدود ۱۰۰ دلار افزایش داده اند و این ناشی از بهترین عملکرد سه ماهه فلز زرد در حدود ۳۰ سال گذشته در سه ماهه نخست امسال بوده است.

این نظرسنجی که در ماه جاری میلادی از ۳۰ تحلیلگر انجام شده نشان می دهد که قیمت متوسط طلا در سال ۲۰۱۶ به ۱۲۰۹ دلار خواهد رسید در حالی که در نظرسنجی مشابه انجام شده در ماه ژانویه این رقم ۱۱۱۸ دلار پیش بینی شده بود. سال گذشته قیمت متوسط هر اونس طلا ۱۱۵۹ دلار بود.

این تحلیلگران انتظار دارند که قیمت طلا به صورت مداوم افزایش پیدا کند و در سه ماهه پایانی سال به طور متوسط ۱۲۵۰ دلار شود. قیمت فلز زرد همچنین در سال ۲۰۱۷ به طور متوسط ۱۳۰۰ دلار خواهد بود. این بالاترین قیمت متوسط سالانه طلا از سال ۲۰۱۳ خواهد بود.

متیو ترنر، تحلیلگر موسسه ماکوئیر گفت: «عاومل اصلی تقویت قیمت طلا تغییر موضع فدرال رزرو، کاهش ارزش دلار و چشم انداز تورم هستند… دو تای اولی بیشترین نقش را د افزایش قمیت طلا داشته اند و سومی دلیلی است که ما انتظار داریم قیمت طلا در میان مدت بالاتر برود.»

در حالی که احتمال افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در آمریکا بعید به نظر می رسد، قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون ۱۶ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این نظرسنجی، انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را یک بار در ماه ژوئن و یک بار دیگر تا پایان سال افزایش دهد، در حالی که در ماه دسامبر در سال ۲۰۱۶ ۴ نوبت افزایش نرخ اتفاق بیافتد.


منبع

همچنین ببینید

قیمت طلا تحت تاثیر سخنرانی مهم ترامپ

به گزارش پول بانک تازه ترین تحلیل اینوستینگ نشان می دهد که قیمت جهانی طلا …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =