خانه » خبر » فولادمبارکه در عرصه‌های بین المللی صاحب نام است

فولادمبارکه در عرصه‌های بین المللی صاحب نام است

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

وزیر اقتصاد و امنیت ژنو به همراه هیئت ۲۵ نفره از بازرگانان و فعالان اقتصادی این ایالت، ضمن بازدید از فولادمبارکه اصفهان و آشنایی با خطوط تولید این بنگاه اقتصادی، برای بهره مندی از پتانسیل و توانمندی‌های بزرگ ترین فولادساز خاورمیانه، با این وارد مذاکره شدند.

/ وزیر اقتصاد و امنیت ژنو  با اشاره به حضور خود و هیئت همراه اقتصادی ژنو در فولادمبارکه اصفهان گفت: هدف اصلی از این بازدید آشنایی با مجموعه عظیم فولادمبارکه به عنوان یکی از بزرگ ترین شرکت های صنعتی ایران بود که باید اعتراف کنم بازدید امروز برای سوئیسی‌ها بسیار جالب بود که توانستیم از خطوط تولید فولاد مبارکه از نزدیک دیدن نماییم و برای ما بسیار خوشحال کننده‌تر بود که مطلع شدیم، شرکت فولادمبارکه توانسته در موضوع رقابت با دیگر رقبا به خوبی نقش تعیین کننده داشته باشد و خود را در عرصه‌های رقابتی بین المللی نیز به خوبی مطرح کند.

پییر مُودِ در گفتگوی اختصاصی با فولاد، در خصوص آینده روابط کشور سوئیس و ایران و شرایط جدید بین المللی گفت: در نقشه ای که ارتباط فولاد مبارکه با کشورهای دیگر ترسیم شده بود، اگرچه جای کشور سوئیس خالی است اما در خصوص کشور سوئیس باید بگویم، ارتباط این کشور با ایران بسیار مناسب است و در همین زمینه ارتباط با شرکت فولاد مبارکه به صورت خاص نیز از نظر تمهیدات بانکی، ارتباطات مالی و حضور تجاری که در ژنو به مراودات تجاری مشغول هستند از سوی ژنو برنامه ریزی شده که می‌توان با ایجاد و توسعه یک ارتباط مفید، از فولادمبارکه اصفهان به عنوان پتانسیل بسیار مهم و تأثیرگذار در آینده روابط فی‌مابین به خوبی بهره برد.

بنا بر این گزارش، در این دیدار که دکتر بهرام سبحانی و جمعی از معاونین و مدیران شرکت فولادمبارکه حضور داشتند، مدیرعامل فولاد مبارکه به تشریح شرایط صنعت فولاد در جهان و ایران پرداخت و تصریح کرد: با توجه به شرایط صنعت فولاد در جهان، ایران توانسته در رتبه چهاردهم قرار گیرد که انشاءالله سعی می‌شود در سالهای آینده این رتبه بهبود یابد. ایران توانسته بیش از۶۰ درصد تولیدات فولاد خاورمیانه و ۴۵ درصد از تولیدات فولادی منا (MENA) را به خود اختصاص دهد.

سبحانی با اشاره به تکنولوژی های مورد استفاده در صنعت فولاد گفت: در سال ۲۰۱۵ در جهان ۷۵ درصد تولیدات به روش کوره بلند و مابقی به روش کوره قوس الکتریک بوده در حالیکه در همین مدت در ایران با توجه به مزیت‌های انرژی، ۸۳ درصد تولیدات به روش کوره قوس الکتریکی و مابقی به روش کوره بلند تولید شده که از کل تولیدات انجام شده است.

این گزارش حاکی است، در ادامه این نشست دکتر سبحانی پس از تشریح فرآیند تولید محصولات در فولاد مبارکه و جایگاه این بنگاه اقتصادی در ایران و جهان به سئوالات حاضرین در نشست پاسخ داد.

شرکت فولاد مبارکه یکی از شرکت های تابعه هلدینگ صدر شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی است.


منبع

همچنین ببینید

ثبت شماره های کارت و موبایل مشتریان در سامانه پیوند

به گزارش پول بانک   – بر اساس مصوبه هیأت عامل بانک مرکزی و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + بیست =