خانه » خبر » عدالت آموزشی در ایران در حال شکل گرفتن است

عدالت آموزشی در ایران در حال شکل گرفتن است

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

وزیر آموزش و پرورش گفت: عدالت آموزشی در ایران با تلاش های دولت تدبیر و امید در حال شکل گرفتن است.

تامین ۲۴/ عصر روز گذشته علی اصغرفانی در جشنواره نیک اندیشان مدرسه ساز اظهارکرد: وزارت آموزش و پرورش که وظیفه تعلیم و تربیت آحاد کشور را برعهده دارد به لحاظ وسعت و به لحاظ اهمیت منحصر به فرد است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان این که به تعبیر مقام معظم رهبری آموزش و پرورش حداقل ۴۰ میلیون مخاطب مستقیم دارد، تصریح کرد : یک میلیون همکار فرهنگی، ۱۳ میلیون دانش آموز و ۲۶ میلیون اولیای دانش آموز مخاطبین این وزارتخانه هستند.

وی  با اشاره به این که هیچ وزارتخانه ای تا این حد وسعت مخاطب ندارد، اظهار کرد : آموزش و پرورش در ۱۰۵ هزار مدرسه مشغول به فعالیت می باشد و سال گذشته ۱۱۰ مدرسه تک دانش آموزی و ۴ هزار و۸۰۰ مدرسه با کمتر از ۵ دانش آموز فعالیت داشتند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، فانی با تاکید بر این که این موضوعات نشان می دهد که در ایران عدالت آموزشی در حال شکل گرفتن است ، افزود : آموزش و پرورش حتی برای یک دانش آموز در دورترین نقاط کشور مدرسه دارد .

وی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری مدرسه سازی در آموزش و پرورش توسط خیرین صالحیات باقیات است به طور مثال در هر مدرسه خیرین اگر ۳۰ دانش آموز درس بخواند و آن کلاس ۳۰ سال دوام داشته باشد ۹۰۰ دانش آموز در هر کلاس تحصیل کرده است .

فانی عنوان کرد: یکی از کارهای بسیار خوب که می تواند پایدار و ماندگار باشد امر مدرسه سازی است . ما در سال های اخیر در کنار مدرسه سازی مدرسه داری و مدرسه یاری را اضافه کردیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: طی ۳ سال فعالیت بنده در آموزش و پرورش کمک های بسیار خوبی در جهت تعلیم و تربیت دانش آموزان از سوی خیرین شده است که امیدوارم این کمک ها ادامه دار باشد.


منبع

همچنین ببینید

«حاتم کارت» طرحی در راستای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

به گزارش پول بانک گروه بنگاه‌ها: چهل‌وچهارمین فروشگاه زنجیره‌ای «تاک» با حضور مدیرعامل و مدیران‌کل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + نوزده =