خانه » بورس » سوئیسی ها خواستار سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران شدند

سوئیسی ها خواستار سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران شدند

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

یک گروه از مدیران اقتصادی سوئیسی با حضور در سازمان بورس و اوراق بهادار، ضمن آشنایی با بازار سرمایه ایران و آشنایی با فرصت های پیش رو در دوران پسابرجام، خواستار سرمایه گذاری در این بازار شدند.

به گزارش روز شنبه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران(سنا)، این گروه اقتصادی سوئیسی با هماهنگی اتاق های بازرگانی دو کشور با هدف آشنایی با بازار سرمایه ایران، در سازمان بورس و اوراق بهادار تهران حضور یافتند.

این مدیران اقتصادی، فرصت های متنوع سرمایه گذاری در دوران پساتحریم را بررسی و ابراز امیدواری کردند فرصت های سرمایه گذاری در بازار سرمایه ایران گسترش یابد.

مسئولان بورس کشورمان با تشریح وضع کنونی بازار سرمایه، روند جذب سرمایه گذاری های جدید خارجی در بورس را برای این گروه اقتصادی ترسیم کردند.

در این نشست که مدیران عامل و ارشد گروه های اقتصادی بانکی، بازار سرمایه، حمل ونقل، کشاورزی و توریستی حضور داشتند، موازین حقوقی و قانونی بازار سرمایه، ساختار فنی و تکنولوژیک، چگونگی سرمایه گذاری خارجی و فرآیندهای آن در بازار سرمایه و جایگاه بازار سرمایه ایران در منطقه تشریح شد.

به گزارش ایرنا، پس از برجام، حجم سرمایه گذاری توسط شرکت های خارجی با روندی رو به رشد همراه بوده به طوری که آمارها نشان می دهد فعالیت سرمایه گذاران خارجی در دو ماه پایانی سال ۱۳۹۴ افزایش چشمگیری داشت، به گونه ای که ارزش معاملات آنها در پایان آذرماه ۴۲ میلیارد ریال بود اما پس از اجرای برجام این رقم با رشدی ۱۲ برابری به ۵۱۱ میلیارد ریال رسید.

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) چندی پیش اعلام کرد که ۵۶۷ کد سهامدار خارجی تا پایان پارسال صادر شده است.

به گفته محمدرضا محسنی، سرمایه گذاران ۳۵ کشور در بازار سرمایه ایران فعالند.


منبع

همچنین ببینید

عرضه ۵۰ تن شیر خام در بورس کالا

به گزارش پول بانک – تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران روز شنبه ۲۵ شهریورماه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =