خانه » خبر » روسیه در راس متخلفان دوپینگ در ورزش جهان

روسیه در راس متخلفان دوپینگ در ورزش جهان

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

براساس گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا)، روسیه بیشترین موارد نقض مقررات ضد دوپینگ را در ورزش جهان در سال ۲۰۱۴ به خود اختصاص داده است.

تامین ۲۴ / به گزارش خبرگزاری رویترز، سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ در گزارشی اعلام کرد روسیه در صدر متخلفان دوپینگ در ورزش جهان در سال ۲۰۱۴ قرار داشته است. ایتالیا و هند به ترتیب در رده های دوم و سوم هستند.

براساس گزارش موارد نقض قوانین ضد دوپینگ وادا در سال ۲۰۱۴، از مجموع هزار و ۶۹۳ دوپینگ مثبت ، ۱۴۸ مورد مربوط به روسیه بوده است.

هند (۱۲۳)، ایتالیا (۹۶)، فرانسه (۹۱)، ترکیه (۷۳)، استرالیا (۴۹)، چین (۴۹)، برزیل (۴۶)، کره جنوبی (۴۳) مورد دوپینگ به ترتیب ۱۰ کشور اول در این فهرست هستند. 

تعداد کلی موارد دوپینگ نسبت به سال قبل از آن با ۱۹۵۳ مورد، ۱۳ درصد کاهش یافته است. 

دوومیدانی با ۲۴۸ مورد و بدنسازی با ۲۲۵ مورد بیشترین موارد نقض مقررات دوپینگ را داشته اند. بعد از آن دوچرخه سواری، وزنه برداری، پاورلیفتینگ، فوتبال، کشتی، بوکس، راگبی و ورزشهای آبی قرار دارند. 

به گزارش ایرنا ، این گزارش وادا، آخرین آمارها براساس قوانین سال ۲۰۰۹ است. گزارش ۲۰۱۵ که در سال ۲۰۱۷ منتشر می شود نتایج تلاشهای کنونی ضددوپینگ براساس نظامنامه ۲۰۱۵ را نشان خواهد داد.

روسیه در المپیک ۲۰۱۲ لندن در جدول مدالهای دوومیدانی بعد از آمریکا دوم شد. اما دوومیدانی این کشور به علت دوپینگ گسترده دولتی از حضور در رقابتها محروم شده است. 

در همین حال در جدول دوپینگ فوتبال، ایران در صدر جدول قرار دارد. در گزارش جدید، ایران صدر جدول را از برزیل گرفته است. 

از مجموع ۸۰ مورد نقض مقررات ضددوپینگ مربوط به فوتبال در سال ۲۰۱۴، ۱۰ مورد آن مربوط به ایرانی ها بوده است( هفت مرد و سه زن) که سه مورد بیشتر از برزیل در رده دوم جدول است. 

عربستان سعودی با شش مورد دوپینگ در جایگاه سوم است. کلمبیا، کالدونیای جدید و قطر هر کدام با پنج مورد در رده بعدی هستند.

آمارهای سال ۲۰۱۴ بیانگر کمتر شدن تخلفات دوپینگ نسبت به سال ۲۰۱۳ است که در آن سال ۸۶ مورد دوپینگ در فوتبال ثبت شد. گزارش ۲۰۱۳ نشان داد که ۱۰ مورد از این ۸۶ مورد مربوط به برزیلی ها بوده است. پرتغال هفت مورد دوپینگ داشته است. 

در گزارش دوپینگ ۲۰۱۳، ایران، بلژیک، فرانسه، یونان و ایتالیا هر کدام با پنج مورد در رده سوم قرار داشتند.

در ورزش فوتبال نسبت به سایر ورزشها نمونه های بیشتری جمع آوری و آزمایش شده است.


منبع

همچنین ببینید

ثبت شماره های کارت و موبایل مشتریان در سامانه پیوند

به گزارش پول بانک   – بر اساس مصوبه هیأت عامل بانک مرکزی و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =