خانه » خبر » رأی دادگاه آمریکا علیه ایران غیرقانونی است

رأی دادگاه آمریکا علیه ایران غیرقانونی است

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت:
احکامی که در دادگاه‌های داخلی آمریکا علیه ایران صادر شده، به طور کلی در امور بین‌الملل به علت مصونیت حقوقی دولت‌ها بی‌سابقه و ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک به نقل از فارس: الهام امین‌زاده با اشاره به ارسال نامه اخیر وزیر خارجه کشورمان به دبیرکل سازمان ملل مبنی بر محکومیت آمریکا اظهار کرد:‌ هر دولتی مصون از محکومیت در دادگاه داخلی آمریکا و یا هر کشور دیگری است.

وی افزود: احکامی که در دادگاه‌های داخلی آمریکا علیه ایران صادر شده، به طور کلی در امور بین‌الملل به علت مصونیت حقوقی دولت‌ها بی‌سابقه و ممنوع است.

وی با تأکید بر لزوم بازگشت ۲ میلیارد دلار اموال بلوکه شده ایران خاطر نشان کرد: بانک‌های مرکزی محل گردش مالی اموال و دارایی ملت یک کشور است و حتی تحریم موقت آن نیز ممنوع است.

معاون حقوقی رئیس جمهور در ادامه با اشاره به اینکه منشور حقوقی شهروندی توسط ریاست جمهوری برای اجرا به معاونت حقوقی ریاست جمهوری تفویض اختیار شده، بیان کرد: همه منشورها از جمله بانوان، دانش‌آموزی، بیمار، دانشجویی و کارگران در حاشیه منشور مرکزی شکل می‌گیرد.

به گفته وی، کمیته ماده ۷۶ معاونت حقوق رئیس جمهوری به عنوان معدود کمیته‌هایی که سه قوه و معاونت حقوقی ریاست جمهوری حضور دارند، قوانین مزاحم کسب و کار شناسایی و برای حذف به مجلس و دولت ارسال می‌کند.

وی افزود: از فعالان سراسر کشور می‌‌خواهیم که قوانین مزاحم کسب و کار خود را در تجارت،‌صنعت، اقتصاد و اشتغال مولد شناسایی و به معاونت حقوقی ریاست جمهوری اطلاع دهند.


منبع

همچنین ببینید

چهار اصلاح‌بانکی در پسابرجام

به گزارش پول بانک   چهار اقدام برای اصلاح بانکی در راستای ارتقای شفافیت بانکی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × چهار =