خانه » بورس » حرکت سینوسی شاخص بورس دراولین روز

حرکت سینوسی شاخص بورس دراولین روز

به گزارش پایگته خبری پول و بانک

در اولین روز از هفته ششم معاملات بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل با ۹.۸۸ واحد افزایش به مقدار ۷۸ هزار و ۴۱۴ واحد رسید.


()،شاخص بورس اوراق بهادار از ابتدای شروع معاملات امروز روند رو به رشدی به خود گرفت و تا حدود ساعت ۹:۳۵ به مقدار ۷۸ هزار و ۵۸۵ واحد رسید، اما پس از آن معاملات با افت همرا شد و در نهایت شاخص کل با ۹٫۸۸ واحد افزایش وارد کانال ۷۸ هزارو ۴۱۴ واحدی شد. شاخص کل هم وزن نیز با رشد ۲۸٫۳ واحدی به مقدار۱۳ هزار و ۷۱۴ واحد رسید.

ارزش معاملات امروز به ۳۳۴ میلیارد تومان رسید که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۴۸۰ میلیون سهم و اوراق مالی بود که طی ۱۰۱ هزار و ۸۴۴ نوبت دادو ستد شدند.

در معاملات امروز نماد شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، چادرملو ، ایران خودرو به رشد شاخص کمک کردند و شرکت‌های سایپا، بانک ملت، نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) در افت شاخص بورس، بیشترین تاثیر را گذاشتند.

رینگ سازی مشهد، لبنیات پاک و آهنگری تراکتور سازی ایران بیشترین افزایش قیمت را نسبت به دیگر صنایع تجربه کردند و تولیدمواد اولیه الیاف ‌مصنوعی‌، داروسازی اکسیر و فولاد امیر کبیر کاشان بیشترین کاهش قیمت را از خود نشان دادند.

در اولین روز معاملات این هفته شرکت های مشارکت شهرداری سبزوار، ایران خودرو دیزل و ایران خودرو بیشترین تقاضا و شرکت های سایپا، مشارکت سایپا و داروسازی فارابی بیشترین عرضه را تجربه کردند.

امروز نماد معاملاتی حق تقدم شرکت مجتمع های توریستی و رفاهی آبادگران ایران با توجه به اعلام مهلت پذیره نویسی، بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی بازگشایی شد همچنین نماد معاملاتی شرکت سیمان مازندران نیز با توجه به ارائه اطلاعات پیش بینی سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۵ ،با محدودیت نوسان قیمت، بازگشایی شد.

علاوه بر این ها نمادهای معاملاتی شرکت های رینگ سازی مشهد پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه،داروسازی دکتر عبیدی با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۵،کارت اعتباری ایران کیش با توجه به تعدیل پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۵ و تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی با توجه به تعدیل پیش بینی درامد هر سهم سال مالی منتهی به ۳۱ شهریور ۹۵،بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی بازگشایی شدند.

همچنین نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری خوارزمی و شرکت مهندسی نصیر ماشین نیز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تصویب صورتهای مالی،بدون محدودیت نوسان قیمت با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی بازگشایی شدند.

در پایان معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت ایران دارو جهت برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی متوقف شد.

شاخص کل فرابورس نیز ۱٫۷ واحد افت کرد و به ۸۰۰ هزار واحد رسید.

به نظر می رسد تالار شیشه‌ ای همچنان منتظر است تا شاید اخبار مثبتی از انتخابات مجلس شورای اسلامی و ادامه اجرایی شدن برجام و تفاهمات سازنده ایران با دولت های غربی را بشنود تا بتواند بازده مناسبی را نصیب یاران خود کند از طرفی کارشناسانی معتقدند که بازار سرمایه ایران به محرکی قوی تر از یک خبر سیاسی نیاز دارد.


منبع

همچنین ببینید

دارندگان سهام عدالت که اطلاعاتشان ناقص است بخوانند

به گزارش پول بانک – دارندگان سهام عدالت نیازمند اصلاح اطلاعات، به دفتر تعاونی سهام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 16 =