خانه » بیمه » تشکیل انجمن بیمه در منطقه آ.سه.آن

تشکیل انجمن بیمه در منطقه آ.سه.آن

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

سران این اتحادیه در کوالالامپور بر محورهای تحول آ.سه.آن به یک منطقه با رقابت بالا، پر رونق و پایدار، دارای توسعه اقتصادی یکسان، کاهش فقر و تفاوت های اقتصادی اجتماعی تاکید کردند.


()، به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، به گفته این مقامات انجمن بیمه آ.سه.آن، ائتلاف بخش های بیمه در این منطقه را تضمین می کند و به شرکت های بیمه فعال در این منطقه اجازه می دهد تا مزایای موجود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

طبق بیانیه امضا شده توسط وزاری اقتصادی و روسای بانک های آ.سه.آن، ‌این انجمن همکاری بین کمیته های کاری عضو سرویس های مالی این منطقه را گسترش می دهد و اجازه می دهد تا قوانین یکپارچه تدوین و اجرایی شود.

در ادامه این بیانیه آمده است که این انجمن مسیر همکاری های مشترک و حمایت از ادغام بیمه گران را تسهیل می کند و فضای برای استفاده از فرصت های موجود را خلق می کند. این فرآیند به گسترش صنعت بیمه در آ.سه.آن کمک می کند و بدون شک در توسعه سرمایه گذاری های نقش چشمگیری خواهد داشت.

اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا موسوم به آ.سه.آن را – که امروز به میدان جنگ اقتصادی قدرت های بزرگ جهانی تبدیل شده است – سال ۱۹۶۷ تایلند، اندونزی، مالزی، سنگاپور و فیلپیپین تاسیس کردند. این اتحادیه چندی پیش نیز جامعه اقتصادی تاسیس کرد.

به گفته کارشناسان،‌ تشکیل جامعه اقتصادی واحد آ.سه.آن بدون درنظر گرفتن موانع برسر راه، می تواند تاثیرات و پیامدهای فرامنطقه ای به همراه داشته باشد. پیشنهاد این طرح به سال ۱۹۹۷ باز می گردد که سران این اتحادیه در کوالالامپور بر محورهای تحول آ.سه.آن به یک منطقه با رقابت بالا، پر رونق و پایدار، دارای توسعه اقتصادی یکسان، کاهش فقر و تفاوت های اقتصادی اجتماعی تاکید کردند.

طبق گزارش ها، آ.سه.آن از رشد اقتصادی پایداری برخوردار است که با توجه به جمعیت نیروی کار جوان و جمعیت سالمندان کوچک یکی از گزینه های مد نظر سرمایه گذاران و صادرکنندگان است. این سازمان توانسته در مناطقی که چین به طور سنتی از نظر اقتصادی تسلط دارد، وارد چرخه رقابت شود.


منبع

همچنین ببینید

بازپرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی

به گزارش پول بانک هیات دولت آیین نامه اجرایی مربوط به بازپرداخت بخشی از بدهی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =