خانه » خبر » بی توجهی بانک ها به وام بافت فرسوده

بی توجهی بانک ها به وام بافت فرسوده

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

سکونت ۲۰ میلیون نفر در بافت‌های فرسوده
به گفته محمدسعید ایزدی مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران، در کل پهنه‌های شهری با مشکلات بیشماری از جمله فقر شهری، ناایمنی، تاب‌آوری پایین شهرها، مشکلات زیست محیطی، ناکارآیی سیستم حمل و نقل کشور و بحران هویت مواجه هستیم.
وی افزود: این پدیده‌ها به ویژه در کلانشهرهای ما ظهور بیشتری دارد اما در برخی محدوده‌ها و محله‌ها این بحران به مرز هشدار رسیده که این مناطق به عنوان محدوده‌های هدف بهسازی و بازآفرینی شهری معرفی شده‌ است. ساکنان حدود ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار محدوده نابسامان در شهر تهران از ناایمنی و معضلات زیست محیطی رنج می برند.
ایزدی با اشاره به سکونت ۲۰ میلیون نفر در در بافت‌های تاریخی، میانی، بخش‌های روستایی و سکونتگاه‌های رسمی کشور، گفت: در ۴۹۵ شهر، محدوده‌های بافت میانی شناسایی شده که بافت تاریخی و سکونتگاه غیررسمی محسوب نمیشود و کارآیی لازم را ندارد، این محدوده‌ها ۵۳ هزار هکتار است.
براین اساس، آنچه در قانون احیا و نوسازی بافت‌های فرسوده آمده، باید جلسات استانی با حضور مسئولان مختلف هر استان برگزار شود اما تاکنون این جلسات یا برگزار نشده و یا اینکه به طور منظم برگزار نمی شود، به همین دلیل آشنایی سازندگان با ستادهای استانی انجام نگرفته است.
در این خصوص دبیر کانون سراسری انبوه سازان با تایید عدم پیگیری استان‌ها برای برگزاری جلسات استانی، گفت: باید با برگزاری ستادهای استانی کمیته های راهبردی هم در استان‌ها تشکیل شود اما علیرغم تمام تلاش‌ها در بخش ملی، استان‌ها اهمیتی به نوسازی بافت‌های فرسوده نمی‌دهند.
اکونیوز به نقل از مهر،وی با اشاره به اینکه باید بافت‌های فرسوده بصورت محله‌ای نوسازی شود، افزود: برای انجام این اقدامات، نیاز داریم تا به طور کامل نوسازی محله‌ای مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی شود.


منبع

همچنین ببینید

«حاتم کارت» طرحی در راستای حمایت از تولید و مصرف کالای ایرانی

به گزارش پول بانک گروه بنگاه‌ها: چهل‌وچهارمین فروشگاه زنجیره‌ای «تاک» با حضور مدیرعامل و مدیران‌کل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 15 =