خانه » خبر » برنامه های جدید صندوق ضمانت صادرات برای حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی

برنامه های جدید صندوق ضمانت صادرات برای حمایت از صادرات خدمات فنی و مهندسی

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت صادرات ایران در جلسه ای که عصر روز سه شنبه در جمع صادرکنندگان خدمات فنی ومهندسی کشور برگزار شد سید کمال سید علی مدیر عامل صندوق ضمانت صادرات ایران از افزایش تسهیلات دولت برای صادرات خدمات فنی ومهندسی خبر داد.

 وی ذخایر ارزی مناسب و پایین بودن ریسک کشور در مقابل دیگر کشورهای منطقه را از نقاط اطمینان بخش سرمایه گذاری در ایران عنوان کرد و افزود :امروزه میزان سرمایه صندوق ضمانت صادرات به رقم ۵۰۰ میلیون دلار رسیده و ظرفیتهای جدیدی را برای توسعه صادرات بالاخص خدمات فنی ومهندسی فراهم نموده است.
 
 ایشان همچنین با اشاره به تحولات اخیر در زمینه گسترش مناسبات تجاری ایران با دیگر کشورها  که متعاقب برجام صورت گرفت افزود :با لغو تحریمها و ایجاد فضای جدید،توان صادراتی کشور در زمینه خدمات فنی ومهندسی می تواند به میزان ۲۰ میلیارد دلار افزایش یابد.
 
وی همچنین پیشنهاد کرد یک خط اعتباری برای فعالیت شرکت های صادرکننده خدمات فنی و مهندسی در عراق اختصاص یابد.
 
 در ادامه این نشست که با  استقبال فعالین حوزه خدمات فنی ومهندسی روبرو شد   جمعی از صادرکنندگان به بیان مشکلات وپرسشهای خود در اجرای پروژه ها را در  کشورعراق و سایر کشورها پرداخته و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران و اعضای هیات مدیره صندوق به آنان پاسخ دادند.


منبع

همچنین ببینید

ثبت شماره های کارت و موبایل مشتریان در سامانه پیوند

به گزارش پول بانک   – بر اساس مصوبه هیأت عامل بانک مرکزی و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =