خانه » خبر » بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از طرح های اشتغالزایی شهرستان رشت

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از طرح های اشتغالزایی شهرستان رشت

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

 

بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از طرح های اشتغالزایی شهرستان رشت

بازدیدنوراله زاده ازطرح اشتغالزایی رشت

تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷ 

نوراله زاده، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید طی سفر یک روزه به استان گیلان از طرح های اشتغالزایی صندوق شهرستان رشت بازدید کرد.

” “ به نقل ازروابط عمومی صندوق کارآفرینی امید،نوراله زاده در این بازدید از طرح تولید صنایع دستی و استراحتگاه سنتی ویژه مسافران از نزدیک دیدن نمود و با مراحل تولید و فروش محصولات صنایع دستی آشنا شد.

وی در بازدید از خانه های سنتی که محل اسکان مسافرین می باشد اینگونه اقدامات را مثبت ارزیابی کرد و افزود: می بایست جهت جذب هر چه بیشتر مسافران ساخت این نوع خانه ها با بافت سنتی گیلان در تمامی نقاط مختلف استان اجرایی گردد.
سپس مدیرعامل صندوق و هیأت همراهشان از استخر پرورش ماهیان خاویاری دیدن نمودند و از نزدیک با بخش های مختلف آن آشنا شدند.
در این بازدید نوراله زاده ضمن تشکر از فعالیت این مجموعه پرورش ماهیان خاویاری افزود: با توجه به زمان بر بودن پرورش ماهیان خاویاری، می بایست اینگونه طرح ها در کل یک روستا اجرایی شده و مرحله به مرحله تولید، بین تمامی افراد آن روستا تقسیم گردد تا با اینکار شاهد رونق کسب و کار در آن منطقه باشیم.
در ادامه نوراله زاده و هیأت همراه از بزرگترین بازار الگویی ماهی فروشان شمال کشور که در مسیر جاده رشت به خمام قرار دارد بازدید بعل آوردند.

در این بازدید مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید ضمن گفتگو با مدیرعامل این مجموعه ، یکی از عوامل موفقیت در حوزه محصولات شیلاتی را توزیع سریع و به موقع آن عنوان کرد و افزود: صندوق کارآفرینی امید می تواند جهت هر چه بهتر شدن در بخش لجستیک این مجموعه، در قالب خودروهای حمل و نقل کمک شایانی نماید.
در ادامه نوراله زاده و هیأت همراه بمنظور بررسی راهکارهای بهبود وضعیت صنعت نوغانداری و صنایع وابسته به آن از مراحل تهیه، تولید و عرضه تخم نوغان در شرکت سهامی پرورش کرم ابریشم ایران در رشت بازدید کردند.
در این بازدید نوراله زاده به ویژگی های صنعت نوغانداری و پرورش ابریشم در استان گیلان اشاره و گفت در گذشته یکی از صنایع اصلی این استان تولید پیله ابریشم و ابریشم کشی بوده ولی اکنون به دلیل عدم برنامه ریزی و تدوین ساز و کار مناسب دچار رکود شده و باید توسعه نوغانداری مجدداً احیا گردد.
در پایان این سفر یک روزه، مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید از طرح های مورد حمایت صندوق در روستای اسطلخ جان شهرستان رودبار، نظیر واحد پرورش مرغ بومی و کارگاه تولید فرش دستباف و نیز کارگاه تولید شمع بازدید کرد.

Share/Save/Bookmark

کد مطلب: ۶۶۲۷۸

 

 


منبع

همچنین ببینید

چهار اصلاح‌بانکی در پسابرجام

به گزارش پول بانک   چهار اقدام برای اصلاح بانکی در راستای ارتقای شفافیت بانکی، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − نه =