خانه » بازار » بازار ۵ هزار میلیارد ریالی آتی سکه در بورس کالا

بازار ۵ هزار میلیارد ریالی آتی سکه در بورس کالا

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

، در هفته گذشته در بین سررسیدهای فعال بازار آتی سکه، بیش‌ترین حجم معاملات با ۴۰ هزار و ۱۰۶ قرارداد به معاملات تحویل دی ماه اختصاص داشت تا ارزش این سررسید نیز به بیش از چهار هزار میلیارد و ۳۴۶ میلیون ریال برسد.


این در شرایطی است که سررسید آبان ماه امسال با حجم ۶ هزار و ۲۷۸ قرارداد و به ارزش بیش ۶۶۵ میلیارد ریال در جایگاه دوم قرار گرفت.


همچنین قرارداد تحویل شهریورماه امسال نیز با یک هزار و ۳۱۱ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۱۳۶ میلیارد ریال در جایگاه سوم معاملات قرار گرفت، این در شرایطی است که قرارداد تحویل اردیبهشت ماه نیز با ۶۶۴ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۶۷ میلیارد ریال در جایگاه چهارم معاملات قرار گرفت؛ رتبه آخر معاملات به قرارداد آتی سکه تحویل تیر با ۵۸۶ قرارداد به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.


از طرفی بررسی روند معاملات آتی سکه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (پنجشنبه) نشان می دهد بهای سکه در سررسیدهای مختلف با افزایش روبه رو شد؛ به طوری که سکه تحویل اردیبهشت با قیمت ۱۰ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال به فروش رسید که افزایش ۰٫۲۶ درصدی را در این روز به ثبت رساند. 


قرارداد تحویل تیرماه ۹۵ نیز با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار ریال معامله شد و رشد ۰٫۳۵ درصدی را در این روز تجربه کرد. این در شرایطی است که سکه تحویل شهریور ۹۵ با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال معامله شد و با افزایش ۰٫۲۹ درصدی نسبت به چهارشنبه هفته گذشته همراه شد. همچنین سکه سررسید آبان ماه ۹۵ با رشد ۰٫۳۹ درصدی با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار ریال معامله شد. 


این در شرایطی است که سکه تحویل دی ماه با نرخ ۱۰ میلیون و ۹۱۰ هزار ریال، افزایش ۰٫۳۴ درصدی را تجربه کرد.


از سویی در بازار نقدی نیز در هفته گذشته قیمت سکه افزایش ۱۰۰ هزار ریالی را تجربه کرد و در عین حال بازار جهانی طلا نیز تغییرات جزئی را پشت سرگذاشت که کاهش ارزش سهام در آمریکا، افزایش نرخ بیکاری و تغییرات بازارهای نفتی مهممترین عامل افزایش قیمت طلا بوده است. 


در هفته گذشته قیمت‌ها پس از یک هفته با ثبات در بازارهای جهانی، با نوسان روبرو شد. ‌قیمت هر اونس جهانی طلا که در اوایل هفته حدود یک هزار ۲۳۲ دلار بود، از ظهر چهارشنبه هفته گذشته روند افزایشی به خود گرفت و به یک هزار و ۲۵۵ دلار رسید. قیمت سکه نیز اوایل هفته گذشته حدود ۱۰ میلیون و ۲۲۰ ریال بود که با افزیش ۱۰۰ هزار ریالی به ۱۰ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال رسید.


از طرفی کاهش ارزش سهام در آمریکا، افزایش نرخ بیکاری و تغییرات بازارهای نفتی سبب شد که قیمت طلا با افزایش حدود ۲۳ دلاری روبرو شود که این موضوع تاثیر زیادی بر قیمت سکه در هفته آتی خواهد گذاشت.


همچنین قیمت سکه در بازار نقدی در آخرین روز از هفته معاملاتی نسبت به چهارشنبه گذشته رشد کرد و به ۱۰ میلیون و ۲۹۰ هزار ریال رسید. همچنین بهای نیم سکه با ۱۰ هزار ریال رشد به پنج میلیون و ۴۱۰ هزار ریال رسید. ربع سکه و سکه گرمی نیز به ترتیب با ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال و ۲ میلیون ریال معامله شد.


منبع

همچنین ببینید

۶۶ درصد از پیش بینی های حصیر محقق شد

به گزارش پول بانک ،  شرکت ریل سیر کوثر پیش بینی درآمد هر سهم دوره …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 7 =