خانه » بانک » اولین سمینار سراسری مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران

اولین سمینار سراسری مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۸

” “ به نقل از اداره روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دولتی مدیرعامل، پدرام رییس هیات مدیره، صمدی، غفاری و پرتو افکنان اعضای هیات مدیره، مدیران و روسای ادارات مرکزی و مدیران شعب استان ها در این همایش حضور داشتند.
تعیین استراتژی و برنامه ریزی بانک در سال ۹۵ در حوزه جذب منابع، توزیع عادلانه منابع بانکی در چارچوب اقتصاد مقاومتی، اهمیت پیگیری وصول مطالبات، رعایت بهداشت اعتباری و لزوم آموزش پرسنل از محورهای برگزاری این سمینار بود.

سیامک دولتی در این سمینار سراسری با اشاره به دستاوردهای بانک در سال گذشته و اهمیت انتقال تجارب آن به امسال بیان داشت: در سال ۹۵ تمامی مدیران باید با یک برنامه ریزی مدون و معین فعالیت خود را آغاز نمایند تا بروز توانمندی های بسیار مناسبی را در زمینه های جذب منابع پایدار، کاهش ایجاد مطالبات و تخصیص بهینه منابع به مصارف شاهد باشیم.

وی با تاکید بر پرهیز از شعار زدگی در تبیین استراتژی های بانک ادامه داد: در تعیین اهداف سال گذشته و امسال از هرگونه اقدامات خارج از دسترس پرهیز کردیم و تلاش شد تا با کمک تمامی همکاران بر مبنای آنچه که قابلیت انجام و یک چشم انداز مناسب برای بانک به همراه دارد را محقق نماییم.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهرایران در خصوص اقدامات آموزشی سال گذشته اظهارداشت: در سال گذشته در مباحث آموزشی بانک تغییرات زیادی حاصل شد که این روند به منظور ارتقاء سطح علمی کلیه همکاران در سال جاری ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: افراد جوان، هوشمند و مستعدی مجموعه صف و ستاد بانک قرض الحسنه مهرایران را تشکیل داده اند و این قابلیت وجود دارد تا ما آموزش های لازم و تخصصی را برای آنها در نظر بگیریم.

دولتی افزود: در سال گذشته کارگاه ها، کلاس ها، همایش ها و سمینارهای تخصصی زیادی در حوزه های مختلف بانکداری برای همکاران برگزار شد که انشالله این روال در سال جاری نیز ادامه پیدا نماید.

در ادامه محسن پدرام رئیس هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهرایران ضمن تشکر از مدیران شعب استان ها به علت موفقیت در جذب منابع بیان داشت: جذب منابع قرض الحسنه در شرایطی که شبکه بانکی کشور با کاهش حساب های قرض الحسنه روبرو بود، کار بسیار بزرگ و موفقیت چشم گیری است.

پدرام با تقدیر از زحمات مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک افزود: بحث تکمیل سرمایه و تخصیص تسهیلات مسکن کارکنان یکی از بزرگترین دغدغه های بانک بود که با همت جناب دولتی و اعضای محترم هیات مدیره محقق گردید.

همچنین محمد تقی صمدی عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهرایران در خصوص شاخص های ارزش سازمانی بیان داشت: تحلیل ارزش سازمانی را ی خلاق، راهبردی و روشمند می دانند که هدف آن توسعه خردهای سازمانی طی یک فرآیند مدون است.

وی افزود: بر اساس شاخصی که برای ارزش سازمان تعریف می کنند، میزان خلق ارزش را برمبنای منابع جذب شده محاسبه می نمایند.
تیمور غفاری عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهرایران در خصوص کمیسیون معاملات استان ها اظهارداشت: با توجه به حساسیت کمیسیون معاملات استان ها باید مستندات کافی در مکاتبات ارسالی لحاض گردد.

وی افزود: چنانچه حتی استان ها می بایست کمیسیون معاملات را از مرکز پیگیری نمایند، برگزاری کمیسیون ابتدایی در استان مربوطه لازم می باشد تا پس از نیاز سنجی و اقدامات اداری اولیه برای بررسی نهایی همراه با مستندات ضروری به ستاد مرکزی ارسال گردد.

در ادامه مصطفی پرتوافکنان عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهرایران با اشاره به ماهیت بانک بیان داشت: این بانک به علت حضور مدیران لایق و توانمند بانک های گوناگون، از دانش کل نظام بانکی کشور آکنده است.

وی تصریح کرد: شالوده و پیکره نظام بانکی در بانک قرض الحسنه مهرایران جمع شده و نیازمند است که این تجارب به پرسنل جوان بانک منتقل گردد.
در پایان این سمینار محورهای مطرح شده در حوزه های مختلف بانکداری قرض الحسنه جمع بندی و با اهدای لوح و هدایا از مدیریت شعب استان های برتر تقدیر شد.


منبع

همچنین ببینید

سیف: صیاد، اعتبار را به چک باز می گرداند

به گزارش پول بانک در آیین رونمایی از سامانه صیاد سیف: صیاد، …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + بیست =