خانه » بورس » افزایش ۱۰ پله‌ای شاخص بورس تهران

افزایش ۱۰ پله‌ای شاخص بورس تهران

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

( )، به نقل از خبرگزاری فارس،شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۵ با افزایش ۱۰ واحدی به رقم ۷۸۴۰۴ واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با ۶۵ واحد افزایش عدد ۱۳۶۸۷ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور اما با ۱۹۸ واحد افزایش به عدد ۸۷۹۷۹ واحد رسید. شاخص بازار اول نیز در حالی با کاهش ۳۸ واحدی به رقم ۵۴۸۹۰ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۲۹۵ واحدی به عدد ۱۷۱۲۸۲ واحد رسید.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس آیفکس با رشد یک واحدی به رقم ۸۰۲ واحد دست یافت.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس با ۶۷ واحد،‌گروه سایپا با ۶۶ واحد و ایران خودرو با ۵۶ واحد افزایش، بالاترین تأثیر مثبت را در محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با ۴۳ واحد، فولاد خوزستان با ۳۷ واحد و معدنی و صنعتی گل گهر با ۳۴ واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی را بر محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

 ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۲۵۳ میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۲۰۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۹۶۲۹ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه گذاری خوارزمی، مهندسی نصیر ماشین، لبنیات پاستوریزه پاک، فرآورده‌های نسوز ایران، فرآورده‌های نسوز پارس، شکر، گروه بهمن از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی و ملی سرب و روی ایران متوقف شدند.

 امروز در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری سایپا ۱۶ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴ میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده در بالاترین دامنه نوسانات قیمتی کد به کد شد.

در نماد معاملاتی صنعتی دریایی ایران نیز امروز ۱۴٫۵ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد.

در بانک ملت اما امروز بیش از ۱۴ میلیون سهم به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده منتقل شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام هر زمان با بازگشایی نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری خوارزمی پس از گذشت حدود ۷ ماه از توقف نماد معاملاتی این شرکت شاهد فشار فروش از سوی سهامداران اغلب حقوقی در برابر خریداران اغلب حقیقی این شرکت بود که به نظر می رسید با توجه به روند متعادل معاملات امروز این شرکت طی هفته‌های آینده در میان محدوده حمایتی قیمت تابلوی خود درجا بزند.

در گروه بانک‌ها نیز امروز با وجود بازارگردانی سهام اما فشار فروش از سوی معامله‌گران اغلب حقیقی این گروه را در روندی متعادل و با شیبی منفی قیمت‌ها قرار داد.

امروز گروه خودرویی‌ها همزمان با اظهارات عضو هیأت مدیره سازمان بورس در خصوص مشمولیت شرکت‌های بورسی از معافیت مالیاتی ناشی از افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها با حضور خریداران پرحجم سهام اغلب حقیقی مواجه بود.

این در حالی بود که سهامداران حقوقی امروز ترجیح دادند تا با رنج شدن قیمت سهام در بالاترین دامنه نوسان قیمتی گروه خودرویی‌ها عرضه‌کننده تدریجی سهام باشند.

در این گروه سایپا همچنان با حمایت خریداران حقیقی و حقوقی با وجود فروشندگان پرحجم روبه‌روست.

در گروه فلزات اساسی نیز امروز روند متعادلی بر این گروه حاکم شد که در این بین برخی تک‌سهم‌ها از جمله «هرمز»، «سلوله» و «فولای» مورد توجه خریداران حقیقی بودند.

در این گروه ذوب آهن اصفهان نیز با وجود غلبه عرضه بر تقاضا اما روندی متعادل را برای معاملات امروز خود حفظ کرد که حول و حوش صفر تابلو نوسان می‌کرد.

به گزارش فارس، بازار سهام امروز بازاری متعادل بود که با صدرنشینی خودرویی‌ها و اغلب قطعه‌سازی‌ها دلیلی برای نوسان کردن نماگرهای بورسی در آخرین روز هفته جاری بود.

بازار سهام همچنان عطش نقدینگی بیشتر را دارد و این در حالی است که با توجه به دلچسب نبودن گزارش‌های عملکردی ۱۲ ماهه شرکت‌ها مطابق با آنچه که تاکنون به بازار اعلام شده در کنار انتظار برای پدیدار شدن وعده‌های پسابرجامی باعث شده تا اغلب معامله‌گران در بورس تهران با گام‌های محتاطانه قدم بردارند.


منبع

همچنین ببینید

دارندگان سهام عدالت که اطلاعاتشان ناقص است بخوانند

به گزارش پول بانک – دارندگان سهام عدالت نیازمند اصلاح اطلاعات، به دفتر تعاونی سهام …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =