خانه » خبر » استانداردسازی فضای آموزشی کشور تا سال ۹۹

استانداردسازی فضای آموزشی کشور تا سال ۹۹

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

وزیر آموزش و پرورش گفت: اگر بتوانیم تا آخر برنامه ششم توسعه کشور یک‌سوم فضای آموزشی باقی‌مانده را استانداردسازی کنیم، بسیار حائز اهمیت است و تا سال ۱۳۹۹ تمام فضای آموزشی کشور استاندارد‌سازی می‌شود.

تامین ۲۴ /  علی‌اصغر فانی اظهار کرد: یکی از وظایف مهم آموزش و پرورش ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه جزو رسالت آموزش و پرورش است

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌های پنج‌گانه آموزش و پرورش در دولت کنونی توسعه مشارکت است.

تعطیلی مدارس جاده‌های کشور را فعال می‌کند

وی با اشاره به اینکه یک تصمیم برای تعطیلی در آموزش و پرورش جاده‌های کشور را فعال می‌کند، گفت: کثرت و وسعت تنها آموزش و پرورش را مهم نکرده بلکه نسلی که امروز در آموزش و پرورش وجود دارد، آینده کشور را اداره می‌کند.

 استانداردسازی فضای آموزشی کشور تا سال ۱۳۹۹

وی گفت: اگر بتوانیم تا آخر برنامه ششم توسعه کشور یک‌سوم فضای آموزشی باقی‌مانده را استانداردسازی کنیم بسیار حائز اهمیت است و تا سال ۱۳۹۹ تمام فضای آموزشی کشور استاندارد‌سازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس ، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در مقاوم سازی فضای آموزشی دارای رتبه نخست در دنیا هستیم، خاطرنشان کرد: این امر در جلوگیری از خسارت زلزله بسیار مهم است.

وی با تصریح بر اینکه هفته گذشته در شورای عالی آموزش و پرورش «زیرنظام فضا و تجهیزات آموزش و پرورش» به تصویب رسیده است، یادآور شد: یکی از برنامه‌های زیرنظام موضوع تعمیر و نگه‌داری فضای آموزشی است.

فانی عمر مفید فضای آموزشی در کشور را ۳۰ سال عنوان کرد و افزود: تلاش می‌کنیم این زمان را به ۵۰ سال برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید و ۵ هزار فرهنگی شهید داریم، اظهار کرد: این آمار را دستگاه‌های دیگر ندارند و در دوران دفاع مقدس یک‌سوم از فرهنگیان در جبهه حضور داشتند.

این مقام عالی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مقام معلم  یادآور شد: در پژوهش‌های میدانی که در کشور انجام شده، معلمان بالاترین گروه مرجع در جامعه شناخته شدند و اگر به دنبال جامعه متعالی هستیم باید به جایگاه معلمان توجه ویژه داشته باشیم.

در ادامه وی از برگزاری دیدار معلمان آموزش و پرورش با رئیس جمهوری در هفته بزرگداشت مقام معلم خبر داد.


منبع

همچنین ببینید

ثبت شماره های کارت و موبایل مشتریان در سامانه پیوند

به گزارش پول بانک   – بر اساس مصوبه هیأت عامل بانک مرکزی و به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + شانزده =