خانه » بیمه » فرهنگ بیمه باید در کشور همگانی شود

فرهنگ بیمه باید در کشور همگانی شود

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

حضرت آیت‌ا… مجتهد شبستری، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز در نشستی با مدیران اداره کل و درمان تأمین‌اجتماعی آذربایجان‌شرقی داشت گفت: تأمین‌اجتماعی یکی از قراردادهای عقلایی است و باید فرهنگ بیمه باید در کشور همگانی شود و تمام افراد تحت‌پوشش بیمه باشند.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴-  وی در ادامه افزود: تأمین‌اجتماعی از جمله قوانین مترقی در هر کشوری است و افرادی که توانایی پرداخت حق‌بیمه دارند، بهتر است تحت‌پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی قرار گرفته و خود را درمقابل بیماری‌ها و حوادث بیمه می‌کنند.

در ادامه این نشست رحیم اردلان مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به مصادیق نوعدوستی و مسئولیت‌پذیری افزود: ایجاد آرامش‌خاطر و توسعه عدالت اجتماعی از اهداف این سازمان است.
وی ضمن ارائه گزارش عملکرد استان طی سال اخیر و دستاوردهای آن در دولت تدبیر و امید متذکر شد:  تعداد افراد تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی را بالغ بر یک‌میلیون و ۹۰۰هزار نفر است که  تعداد بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی از ابتدای برنامه چهارم توسعه ۱۲۳درصد افزایش داشته است.
وی در خاتمه عنوان کرد: در مدت مشابه تعداد مستمری‌بگیران این استان ۱۴۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد که این خود بیانگر آن است که تأمین‌اجتماعی به عنوان یاور دولت، بخش عظیمی از رفاه جامعه را به همراه دارد.


منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 10 =