خانه » بیمه » رفع اشکالات بیمه ای از طریق فضای مجازی میسر شد

رفع اشکالات بیمه ای از طریق فضای مجازی میسر شد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

محمد حسن زدا درباره ارائه سوابق بیمه‌ای به بیمه‌شدگان گفت: در بخش ارائه سوابق بیمه مشکلاتی وجود داشته است که با سرعت در حال رفع است. در صورتی که سابقه بیمه‌ای، بیمه‌شده‌ای ایراد داشته باشد دیگر نیاز نیست به سازمان مراجعه کند و با تکمیل فرمی‌ که به زودی در قسمت نمایش سوابق بیمه افزوده می‌شود می‌تواند این مشکل را مطرح کند.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- وی در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی در ادامه افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه ۸۰۰ هزار نفر در کشور از کارگران ساختمانی باید بیمه می‌شدند که این اتفاق تا کنون افتاده است و به محض اینکه یک نفر رابطه کاری آن حذف شود فردی را که در مشاغل ساختمانی مشغول به کار باشد تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد.

زدا متذکر شد: طرحی در کمیسیون اجتماعی مجلس برای کارگران ساختمانی در حال بررسی بود که با ۲ فوریت به صحن علنی مجلس ارائه شده است و طرح دیگری نیز در کمیسیون بهداشت مجلس در این خصوص مراحل پایانی خود را طی کرده و به زودی جزئیات آن اعلام می‌شود. لذا ما به دنبال آن هستیم تا امسال تعداد دیگری به پوشش بیمه کارگران ساختمانی اضافه شود.

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی  عنوان کرد: موضوع ورشکستگی با سازمان‌های تامین اجتماعی مانوس نیست و بیشتر برای بنگاه‌های اقتصادی به کار می‌رود چرا که در ماده ۲۸ قانون دولت سه درصد از سهم بیمه، بیمه‌شدگان را به سازمان تامین اجتماعی باید پرداخت کند و بر این اساس دولت‌ها همیشه به سازمان‌های بیمه‌ای بدهی دارند.

وی همچنین در خاتمه درباره اجرای افزایش مدت مرخصی زایمان به ۹ ماه گفت: اجرای این قانون ۲۹۵ میلیارد تومان هزینه در بر دارد که به محض دریافت این مبلغ از سوی دولت اجرایی خواهد شد.


منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هفت =