سرخط خبرها
خانه » بیمه » با ابزارهای تشویقی باید کارفرمایان را مجاب به بیمه کارگران کرد

با ابزارهای تشویقی باید کارفرمایان را مجاب به بیمه کارگران کرد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

جعفر قادری گفت: دولت باید در این خصوص به گونه‌ای عمل کند تا با در نظر گرفتن مشوق های مالیاتی و بیمه برای کارفرمایان، ضمن جلب نظر آنان را برای پرداخت فرارهای مالی را بکاهد.

 به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- وی در ادامه افزود: باید با ابزارهای تشویقی بیشتری کارفرمایان را مجاب به بیمه کارگران کرد، دولت باید بیمه هر کارگر را از سوی کارفرما نوعی امتیاز برای دریافت تسهیلات به آن کارفرما در نظر بگیرد ضمن آنکه بتواند از معافیت های مالیاتی در حوزه های دیگر استفاده کند.

جعفر در ادامه متذکر شد: فرارهای پرداختی به دولت از سوی کارفرمایان و بعضی از فعالان اقتصادی در کشور وجود دارد اما باید این افراد به گونه ای تشویقی، با کمال میل پرداخت های خود را به دولت انجام دهند.

وی گفت: دولت باید در این خصوص به گونه‌ای عمل کند تا با در نظر گرفتن مشوق های مالیاتی و بیمه برای کارفرمایان، ضمن جلب نظر آنان را برای پرداخت فرارهای مالی را بکاهد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به این سیاست ها، افزود: مشوق های دولت تنها نباید جنبه تنبیهی داشته باشد و باید در صورتی که کارفرمایان و فعالان اقتصادی پرداخت حق مالیاتی و بیمه را سرموعد انجام می دهند، از سوی دیگر دولت نیز برای کمک به تولید و کارفرمایان با اتخاذ اینگونه سیاست ها، فعالان اقتصادی را تشویق کند.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت عنوان کرد: باید با ابزارهای تشویقی بیشتری کارفرمایان را مجاب به بیمه کارگران کرد، دولت باید بیمه هر کارگر را از سوی کارفرما نوعی امتیاز برای دریافت تسهیلات به آن کارفرما در نظر بگیرد ضمن آنکه بتواند از معافیت های مالیاتی در حوزه های دیگر استفاده کند.

قادری با انتقاد از وجود مسیرهایی برای فرار از پرداخت مالیات در کشور متذکر شد: مسیرهای پرداخت مالیات باید بازنگری شود تا جلوی فرارهای مالیاتی و تحمیل هزینه های فرار به کشور گرفته شود، دولت اگر بتواند هزینه های بیمه ای و مالیاتی را به طور حداکثری دریافت کند، بخش بزرگی از بودجه کشور در همین خصوص تامین می شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، درخاتمه گفت: بحث اشتغال به عنوان یک دغدغه و مشکلی بزرگ در کشور مطرح است، دولت برای رشد آمار اشتغالزایی کارفرمایان را تشویق به افزایش جمعیت واحدهای تولیدی خود همراه با حق بیمه کند. لذا اگر دولت حس مسئولیت کارفرمایان را از طریق مشوق های مالی بالا ببرد، می تواند این موضوع به عنوان یک عامل اشتغالزایی در کشور مطرح شود.


منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =