خانه » بیمه » پیش بینی بودجه ۱۰ میلیارد تومانی بیمه زنان سرپرست خانوار کافی نیست

پیش بینی بودجه ۱۰ میلیارد تومانی بیمه زنان سرپرست خانوار کافی نیست

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

دکتر محمد تقی نوربخش گفت: در حال حاضر در کشور حدود ۲۰ میلیون زن خانه‌ دار وجود دارد که از این میان نزدیک به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار، زن سرپرست خانوار هستند.بنابراین از آنجائیکه تعداد متقاضیان سرپرست خانوار رو به افزایش است، لذا پیش بینی بودجه ۱۰ میلیارد تومانی مصوب در سال ۹۳ کافی نیست و باید ارتقا پیدا کند.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴-  وی در ادامه افزود: با تغییراتی که دولت در آیین ‌نامه بیمه زنان خانه‌ دار به‌ وجود آورده از این پس جمعیتی با این عنوان قرار است با کمک دولت از بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند. این نوع بیمه مشمول زنانی ‌می شود که سرپرست خانوار هستند. اگر چه گفته شده که زنان بدسرپرست نیز به این تعداد اضافه خواهند شد؛ اما به ‌نظر نمی‌رسد که تعداد زنان بد سرپرست چندان قابل توجه باشد.
نوربخش عنوان کرد: وقتی‌دولت تصمیم گرفته که به جای اجرای قانون بیمه زنان خانه ‌دار تنها زنان سرپرست‌خانوار را بیمه کند، ‌تغییرات ایجاد شده در آیین‌نامه بیمه زنان خانه‌ دار مسئولیت دولت را به یک دهم کاهش خواهد داد. بدین معنا که از ۲۱ میلیون نفری که قرار بوده از سوی دولت بیمه شوند ۹۰ درصد حذف شده و فقط ۲ میلیون و ۵۰۰هزار نفر باقی مانده‌اند و تعهد دولت ۱۰ درصد از جمعیت هدف خواهد بود.
 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی متذکر شد: این آمار از سوی کمیته امداد امام خمینی و سازمان بهزیستی کشور ارائه شد که بر اساس این آمار، در سال ۹۳ مبلغ پیش بینی شده در این خصوص ۱۰ میلیارد تومان مصوب شده است.
وی با بیان اینکه “زنان خانه دار به صورت بیمه اختیاری می توانند به طور خویش فرما خود را بیمه کنند” افزود: افرادی که خواهان استفاده از منابع دولتی و بیمه های خاص هستند باید منابع آن در بودجه ها پیش بینی شود.

منبع

همچنین ببینید

بازپرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی

به گزارش پول بانک هیات دولت آیین نامه اجرایی مربوط به بازپرداخت بخشی از بدهی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =