خانه » بیمه » رایگان شدن داروهای بیماران سرطانی در مناطق محروم

رایگان شدن داروهای بیماران سرطانی در مناطق محروم

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

در سال گذشته ۱۸۰ قلم دارو براساس تفاهمنامه وزارت بهداشت و وزارت تعاون، کارورفاه‌اجتماعی، تحت پوشش بیمه ها قرار گرفته بود.

صنعت بیمه – مدیرکل نظارت و ارزیابی دارو و موادمخدر سازمان غذا و دارو از رایگان شدن داروهای بیماران سرطانی در مناطق محروم کشور خبر داد.

 دکتر مهدی پیرصالحی گفت: در تلاش هستیم از اوائل مرداد ماه امسال، داروهای بیماران سرطانی در مناطق محروم کشور به صورت رایگان در اختیار آنها قرار بگیرد.
 
وی با اعلام اینکه در حال حاضر بیماران سرطانی در حدود ۱۰ درصد هزینه داروهای مورد نیازشان را پرداخت می کنند، افزود: با تلاش سازمان غذاودارو، این ۱۰ درصد پرداختی بیماران سرطانی در مناطق محروم کشور حذف خواهد شد و این دسته از بیماران، داروی خودشان را رایگان دریافت خواهند کرد.
 
پیرصالحی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸۰ قلم دارو بر اساس تفاهمنامه وزارت بهداشت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تحت پوشش بیمه ها قرار گرفته بود، در خاتمه گفت: با افزایش ۱۰۰ قلم داروی دیگر، پوشش بیمه ای داروها به ۲۸۰ قلم دارو رسیده و در صدد هستیم آن دسته از داروهایی که مورد نیاز بیماران است و تحت پوشش بیمه قرار ندارند نیز، با اعتباراتی که به این امر اختصاص یافته است، تحت پوشش بیمه ها قرار بگیرد.


منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 3 =