خانه » بیمه » خدمات درمان اعتیاد حداکثر تا شش ماه تحت پوشش بیمه است

خدمات درمان اعتیاد حداکثر تا شش ماه تحت پوشش بیمه است

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

علی ربیعی گفت: خدمات درمان اعتیاد جهت گروه فوق نیز حداکثر تا شش ماه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و سازمان بیمه سلامت موظف شد تا برای درمان معتادان برنامه ریزی لازم را به عمل آورند.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- وی در هشتمین جلسه شورایعالی بیمه خدمات درمانی در دولت تدبیرو امید افزود:‌ به منظور اجرای صحیح تعرفه‌های خدمات درمانی و جلوگیری از افزایش پرداخت از جیب مردم و ساماندهی بازار خدمات سلامت این دستورالعمل تصویب شده که شامل سرفصل‌هایی نظیر فرایند رسیدگی به تخلفات در اجرای تعرفه‌ها و برخورد انضباطی با متخلفان است.

ربیعی متذکر شد: با توجه به نیاز به حمایت از معتادان زن، کودکان و نوجوانان معتاد زیر ۱۸ سال و گروه‌های پرخطر، پوشش بیمه‌ای درمان اعتیاد در سال ۱۳۹۳ جهت افراد یاد شده در مراکز سرپایی درمان نگهدارنده با متادون MMT و بستری درمان اعتیاد مصوب شد و خدمات درمان اعتیاد جهت گروه فوق نیز حداکثر تا شش ماه تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و سازمان بیمه سلامت موظف شد تا برای درمان معتادان برنامه ریزی لازم را به عمل آورند.

وزیرتعاون،‌ کارورفاه اجتماعی عنوان کرد:‌ از سوی دیگر با توجه به فقدان تعرفه یکسان برای خدمات درمان سوء مصرف مواد در مراکز ارائه دهنده این خدمات که منجر به بروز اختلاف وسیع در میزان نرخ اعلام شده برای خدمات مشابه در مراکز درمان سوء مصرف و سردرگمی بیماران می‌شود؛ تعیین تعرفه در بخش دولتی و خصوصی جهت خدمات ارائه شده در مراکز سرپایی و تعرفه هتلینگ مراکز اقامتی نیز صورت پذیرفت.

وی گفت:‌ به منظور حمایت از بیمه شدگان و بهره‌مندی بیشتر آنان از خدمات بیمه‌ای تعدادی از داروهای گرانقیمت مورد استفاده بیماران خاص و متابولیک، بیماران دیالیزی و بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفت. همچنین تسری شمول تعهدات بیمه پایه در خصوص یک نوع اسپری تنفسی، نوعی از داروی ضد درد بیمارستانی و یک داروی ضد افسردگی نیز مصوب شد.

ربیعی در خاتمه افزود:‌ در راستای بهینه شدن سطح کمی و کیفی خدمات دندانپزشکی و افزایش سطح رضایتمندی مردم و دندانپزشکان، تعیین ارزش نسبی خدمات دندانپزشکی که مشمول تعهد بیمه پایه می‌باشند در این جلسه تصویب شد.


منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − پنج =