خانه » بیمه » ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در نسخه جدید بیمه روستایی

ارائه خدمات رایگان دندانپزشکی در نسخه جدید بیمه روستایی

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

مدیر گسترش شبکه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر اساس نسخه جدید بیمه روستایی، خوشبختانه امسال در مراکز بیمه روستایی به زنان باردار و افراد زیر ۱۴ سال خدمات رایگان داندانپزشکی ارائه می شود.


ایرنا- دکتر جمشید معتمد از ابلاغ نسخه جدید برنامه بیمه روستایی خبر داد و افزود: از اواخر سال ۸۳ که برنامه پزشک خانواده و بیمه روستایی به تصویب مجلس رسید، این برنامه در سراسر کشور و منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی تهران اجرا شد. بطوریکه در آغاز برنامه بیمه روستایی با استقبال پزشکان و ماماها مواجه شد اما به مرور که برنامه پیش رفت، طراحی فرمول رشد حقوق پزشکان به گونه‌ای بود که عدم رشد چشمگیر حقوق و مزایا نسبت به ابتدای برنامه، منجر به کاهش استقبال نیروی کار شد.

وی متذکر شد: این چالش منجر به این شد که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در دستورالعمل برنامه و نظام پرداخت بازنگری کند که کمتر از یک ماه پیش نسخه جدید برنامه به دانشگاه ها ابلاغ شد.

معتمد عنوان کرد: در نسخه ۱۵ برنامه، علاوه بر بهبود نظام پرداخت و افزایش چشم گیر حقوق پزشکان، بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت بهداشت، وزارت رفاه و سازمان بیمه سلامت ایرانیان منعقد شد، حق سرانه‌ای که به ازای افراد دارای دفترچه بیمه روستایی به شبکه‌ها تعلق می گیرد نیز افزایش یافته است.

مدیر گسترش شبکه معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران در پایان گفت: در نسخه جدید یک سری وظایف جدیدی به بسته خدماتی مراکز بیمه روستایی اضافه شده است که از آن جمله می توان به ارائه خدمات دندانپزشکی به زنان باردار و افراد زیر ۱۴ سال اشاره کرد.


منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هشت =