خانه » بیمه » منابع تأمین‌اجتماعی حق‌الناس و متعلق به کارگران است

منابع تأمین‌اجتماعی حق‌الناس و متعلق به کارگران است

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، سازمان تأمین‌اجتماعی را از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین سازمان‌های اجتماعی کشور دانست و بر ضرورت حمایت‌های قانونی و حقوقی از این سازمان تأکید کرد.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- رمضانعلی سبحانی‌فر، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی با توجه به گستردگی، توانمندی‌ها و استعدادهایی که دارد، می‌تواند هم در بخش سلامت و رفاه و هم در بخش اقتصادی و کارآفرینی نقس موثری داشته باشد، خاطرنشان کرد: امروز سازمان تأمین‌اجتماعی، سازمانی مهم است که هم از شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور تأثیر می‌پذیرد و هم می‌تواند بر شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور تأثیر گذارد.

وی ادامه داد: اگر سازمان تأمین‌اجتماعی توانمند باشد و خدمات و تعهدات خود در قبال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران را به طور کامل اجرا کند‌، می‌تواند در ایجاد روحیه امید به آینده و ارتقای سرمایه اجتماعی و نیز در گردش روان چرخ‌های اقتصاد کشور، نقش قابل توجهی داشته باشد.
سبحانی‌فر افزود: با توجه به این‌که بخش عمده منابع سازمان تأمین‌اجتماعی از محل حق‌بیمه‌های پرداختی کارگران و کارفرمایان تأمین می‌شود، شرایط کلان اقتصادی کشور بر عملکرد این سازمان مؤثر است و رکود اقتصادی و گسترش بیکاری، می‌تواند ضمن کاهش منابع این سازمان، هزینه‌ها و مصارف آن را افزایش دهد.
عضو فراکسیون کارگری مجلس با تأکید بر این‌که سازمان تأمین‌اجتماعی، خدمات مناسبی را در بخش بهداشت و درمان به عائله‌ تحت پوشش خود ارائه می‌دهد، افزود: یکی از راهبردهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی، رشد و توسعه تولید داخلی است و خدمات و حمایت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی، با به حداقل رساندن دغدغه‌های کارگران و کارفرمایان و حمایت مؤثر از نیروی کار، می‌تواند گامی ارزشمند در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
وی با اشاره به اهمیت وجودی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: دولت و مجلس باید بسترهای حقوقی و قانونی فعالیت این سازمان توانمند را فراهم کنند و در جریان تصویب قوانین و لوایح، مراقبت کنند که آسیبی به ساختار منابع و مصارف این سازمان وارد نشود، زیرا این سازمان در حال حاضر تنها صندوق بیمه اجتماعی کشور است و بدون تحمیل باری به دولت و منابع عمومی به بیمه‌شدگان خدمت‌رسانی می‌کند.
این عضو فراکسیون کارگری، سازمان تأمین‌اجتماعی را یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی دانست که نباید از آن انتظار فعالیت و نقش‌آفرینی در حوزه حمایت‌های اجتماعی را داشت، چرا که منابع این سازمان حق‌الناس و متعلق به کارگران و بیمه‌شدگان تحت پوشش این سازمان است و نمی‌‌توان از این منابع در مسیری غیر از آنچه در قوانین این سازمان به عنوان مأموریت اصلی آن تعریف شده است، استفاده کرد.


منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 18 =