خانه » بیمه » تأمین‌اجتماعی دغدغه‌های درمانی بیمه‌شدگان را به حداقل برساند

تأمین‌اجتماعی دغدغه‌های درمانی بیمه‌شدگان را به حداقل برساند

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی با به حداقل رساندن دغدغه‌های درمانی افراد تحت پوشش خدمات خود، می‌تواند روحیه امید و نشاط را در میان آنها افزایش دهد، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های خود می‌تواند ضمن ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم در حوزه‌های بیمه‌ای و درمانی، در تحقق اقتصاد مقاومتی نیز گام‌های اساسی بردارد.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- ایرج ندیمی، با بیان اینکه براساس اصل ۲۹ قانون اساسی، تأمین و ارائه خدمات تأمین‌اجتماعی به همه آحاد جامعه، برعهده حاکمیت است، گفت: اجرای بخشی از تعهدات حاکمیت در قبال مردم در این اصل، به عهده سازمان تأمین‌اجتماعی است و در کنار این سازمان باید سازوکاری در کشور وجود داشته باشد که کل مردم را در برگیرد و تنها در حد جامعه کارگری نباشد.
وی با اشاره به جمعیت چندین میلیون نفری افراد تحت‌پوشش  خدمات سازمان تأمین‌اجتماعی، تصریح کرد: براساس آمار و ارقام موجود، بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی قرار دارند و این سازمان می‌تواند در موضوع سلامت و بهداشت و درمان مردم و رفع دغدغه‌های آنان نسبت به امروز و فردای زندگی خود و خانواده‌شان نقش بسزایی داشته باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پراکندگی و فعالیت مراکز درمانی و بیمارستان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در اقصی نقاط کشور افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی، بعد از وزارت بهداشت و درمان، دومین تولیدکننده خدمات درمانی در کشور و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین خریدار خدمات درمانی در کشور است و وظیفه ارائه خدمات درمانی به بیش از نیمی از جمعیت کشور را برعهده دارد.
ندیمی ادامه داد: البته ما معتقدیم که سلامت مردم، وظیفه سازمان تأمین‌اجتماعی نیست، بلکه بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و بخشی هم مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که بخشی از وظیفه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش بیمه جامعه کارگری در سازمان تأمین‌اجتماعی تمرکز یافته است.
عضو کمیسیون اقتصادی اضافه کرد: براساس اصل ۲۹ قانون اساسی، باید سازمان و وزارتخانه مشخصی، متولی سلامت و درمان مردم باشد که با ابلاغ سیاست‌های کلان بخش سلامت از سوی مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان متولی سلامت مردم مشخص شده است و سیاستگذاری کلان و نظارت بر ارائه این خدمات بر عهده این وزارتخانه است. با ابلاغ این سیاست‌ها باید بیمه‌های خدمات درمانی در بخش بیمه‌های پایه، خدمات یکسانی را که این وزارتخانه در سبد بیمه پایه تعریف می‌کند، با حق بیمه یکسان به افراد تحت پوشش خود ارائه دهند، در حالی که هم اکنون شاهد تفاوت از نظر خدمات قابل ارائه و نرخ حق بیمه، بین بیمه‌های خدمات درمانی و تأمین‌اجتماعی هستیم. یکسان‌سازی بسته بیمه پایه و تعیین نرخ حق بیمه ثابتی برای ارائه این خدمات، اولین گام برای هماهنگ و یکپارچه‌سازی بیمه‌های درمان است.
نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: ما هر چه در بخش رفاه و سلامت مردم تلاش کنیم، به همان اندازه در تحقق اقتصاد مقاومتی موفق خواهیم بود و سازمان تأمین‌اجتماعی با توجه به اینکه هم در بخش سلامت و هم در بخش اقتصادی و سرمایه‌گذاری فعالیت دارد، می‌تواند با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های خود و ارائه خدمات مطلوب بیمه‌ای و درمانی و در کنار آن اداره مطلوب‌تر بخش سرمایه‌گذاری و اقتصادی، در تحقق اقتصاد مقاومتی مشارکتی جدی داشته باشد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه باید با مدیریت دقیق در بخش سرمایه‌گذاری سازمان تأمین‌اجتماعی، سوددهی این فعالیت‌ها را افزایش دهیم، گفت: درآمدهای حاصل از فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تأمین‌اجتماعی، می‌تواند پشتوانه‌ای مطلوب برای تعهدات جاری و آتی این سازمان در قبال بیمه‌شدگان دیروز، امروز و فردا باشد. سازمان تأمین‌اجتماعی، با ارتقای کمی و کیفی خدمات خود می‌تواند روحیه امید و نشاط را در میان افراد تحت پوشش خود افزایش دهد و از این طریق به ارتقای سرمایه‌ اجتماعی در کشور کمک کند.

منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =