خانه » بیمه » بیمه فضای سایبر پیچیده تر و متداول تر می شود

بیمه فضای سایبر پیچیده تر و متداول تر می شود

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

به طور کل صنعت بیمه در مقابله با دنیای دیجیتال در مرحله نوزادی قرار دارد و این صنعت هنوز در تلاش است تا با دنیای دیجیتال تعامل پیدا کند و بفهمد این تهدیدها چگونه دنیای فیزیکی را تحت تاثیر قرار می دهد.

صنعت بیمه- طبق آخرین تحقیق منتشر شده بیمه فضای سایبر در جهان روز به روز پیچیده تر و متناوب تر خواهد شد.
 موسسه تحقیقاتی “کاروفورد” در گزارشی که جدیدا به تازگی منتشر شده تاکید می کند،‌ بازار بیمه فضای سایبر به شدت به سمت پیچیدگی حرکت می کند. متناوب و پیچیدگی ادعاهای مطرح شده یکی از چالشهای اصلی و اولیه ای است که این بازار اخیرا با آن رو به رو شده است. اما بیمه گران به خوبی آماده هستند تا برای هر تهدید بالقوه ای در هر بازاری پاسخی ارائه دهند.

امروزه تعداد کمی از تجار، فعالیت‌های خود را از طریق روش‌ های سنتی مانند چاپ آگهی ‌های کاغذ و یا تبلیغات گفتاری به دیگران معرفی می ‌کنند؛ اکثر آنان اکنون برای تبلیغ کالاهای خود یا وب سایتی مخصوص به خود دارند و یا از فضاهای آن لاین گوناگون بهره می ‌برند. همچنین بسیاری از فعالیت ‌های روزانه آنان از طریق فضای آن لاین صورت می‌ گیرد، مانند فرستادن اطلاعات مهم از طریق ایمیل. اما در حالی که استفاده از این تکنولوژی بسیار موثر و کارآمد است، استفاده از فضای وب خطرات و تهدیداتی را هم به دنبال دارد. در این شرایط است که داشتن بیمه مسئولیت فضای سایبر مطرح می ‌شود.

بر اساس این گزارش، حضور و پیشرفت تکنولوژی بسیاری از مسائل در جهان را تغییر داده است. اما صنعت بیمه تاکنون نتوانسته است که به خوبی پدیده ای به نام تهدیدهای دیجیتالی را درک و به طور موثر پاسخی برای آنان ارائه کند.

پیش از این آژانس امنیت اطلاعات و شبکه اروپا (ENISA) در گزارشی اعلام کرده بود که در حالی که امنیت سایبری نگرانی عمده‌ای برای سیاست مداران، تجار و شهروندان اروپا به وجود آورده است اما پوشش‌ های سنتی ارائه شده توسط بیمه گذاران در اروپا، به طور کامل با خطرات دیجیتال مقابله نمی ‌کند.

اکنون تجار در بریتانیا روزانه با ۷۰ نرم افزار مخرب مواجه می شوند و دقیقا به همین دلیل تجار بیشتری به سمت بیمه فضای سایبر جذب شده اند و می دانند که چه خطرهای آنان را تهدید می کند. از سوی دیگر بالا رفتن آگاهی و اطلاعات باعث شده که تقاضا برای بیمه سایبر افزایش یابد.

در این گزارش مشکل اصلی در بیمه نامه فضای سایبر، نحوه تنظیم آنان ذکر شده است. در برخی از آنان طیف کاملی از خطرات اینترنتی لحاظ شده اما در برخی دیگر، تنها موارد محدودی گنجانده شده است. از سوی دیگر، نقصان در بیمه نامه ها باعث شده که از تجار به خوبی در برابر تمامی موارد حمایت نشود.

در ادامه این گزارش آمده است که به طور کل صنعت بیمه در مقابله با دنیای دیجیتال در مرحله نوزادی قرار دارد و این صنعت هنوز در تلاش است تا با دنیای دیجیتال تعامل پیدا کند و بفهمد این تهدیدها چگونه دنیای فیزیکی را تحت تاثیر قرار می دهد.


منبع

همچنین ببینید

بازپرداخت بدهی دولت به تامین اجتماعی

به گزارش پول بانک هیات دولت آیین نامه اجرایی مربوط به بازپرداخت بخشی از بدهی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − شش =