خانه » بیمه » به زودی در سراسر کشور امکانپذیر می‌شود،

به زودی در سراسر کشور امکانپذیر می‌شود،

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

پرداخت حق‌بیمه بیمه‌شدگان اختیاری از طریق اینترنت و بدون مراجعه به شعبه
نهضت استفاده از ظرفیت فن‌آوری الکترونیک برای ارائه خدمات سهل‌تر به بیمه‌شدگان، از زمان روی کارآمدن مدیریت جدید در سازمان تأمین‌اجتماعی، در اولویت قرار گرفته و هر روز خدمت جدیدی به جمع خدمات قابل ارائه این سازمان بدون نیاز به حضور مستقیم در شعب و واحدهای اجرایی، افزوده می‌شود.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- مدیرکل امورفنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌اجتماعی با اعلام این مطلب، گفت: یکی از جدیدترین خدماتی که بدون نیاز به حضور در شعب تأمین‌اجتماعی به بیمه‌شدگان ارائه می‌شود، محاسبه و پرداخت الکترونیکی حق بیمه بیمهشدگان اختیاری و صاحبان حرف مشاغل آزاد از طریق اینترنت است.
سیروس نصیری افزود: در گذشته بیمه‌شدگان اختیاری و صاحبان حرف و مشاغل آزاد، با مراجعه به شعب یا کارگزاری‌های این سازمان و دریافت برگ پرداخت، حق‌بیمه مقرر را با مراجعه به شعب بانک‌ها در سراسر کشور پرداخت می‌کردند؛ اما با فراهم شدن امکانات جدید، از این پس می‌توانند از طریق اینترنت و با استفاده از خدمات الکترونیک و فضای مجازی و بدون نیاز به مراجعه به شعب سازمان، حق بیمه خود را پرداخت کنند.
وی متذکر شد: درحال حاضر در ۶ اداره‌کل تأمین‌اجتماعی، این سیستم فعال شده است و به‌زودی با فراهم شدن زیرساخت‌های مورد نیاز، در کل کشور این طرح عملیاتی خواهد شد. این گروه از بیمه‌شدگان از این پس می‌توانند با یک بار مراجعه به شعب تأمین‌اجتماعی و دریافت رمز ورود و شماره کاربری خود، بدون محدودیت زمانی و مکانی نسبت به پرداخت حق بیمه از طریق  سامانه  اینترنتی سازمان تأمین‌اجتماعی اقدام کنند.
نصیری در مورد مزایای اجرای این طرح در سطح کشور گفت: با فراهم شدن امکان پرداخت الکترونیک حق‌بیمه، علاوه بر تکریم ارباب رجوع و حذف سفرهای شهری برای مراجعه به شعب تأمین‌اجتماعی برای دریافت برگ پرداخت حق بیمه‌، گام دیگری برای تحقق سازمان پاسخگو و مشتری‌مدار برداشته می‌شود.

منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =