خانه » بیمه » واگذاری شرکت‌های زیان‌ده به تأمین‌اجتماعی ممنوع!

واگذاری شرکت‌های زیان‌ده به تأمین‌اجتماعی ممنوع!

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

مهدی دوات‌گری با تأکید بر اینکه در گذشته، دولت به دلیل واگذاری شرکت‌های زیان‌ده به سازمان تأمین‌اجتماعی در قبال بدهی‌های خود، باری به دوش سازمان تأمین اجتماعی بوده است، گفت: امیدواریم دولت یازدهم از واگذاری شرکت‌های زیان‌ده در قبال بدهی‌های خود به سازمان تأمین‌اجتماعی پرهیز کرده و با زمان‌بندی مشخص، بدهی‌های معوقه این سازمان را پرداخت کند.

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- وی در ادامه افزود: افراد تحت پوشش این سازمان از قشر آسیب‌پذیر جامعه هستند و دولت و مجلس باید در ارائه خدمات به قشر مولد جامعه در کنار سازمان تأمین‌اجتماعی باشند نه اینکه باری بر دوش این سازمان اضافه کنند. متأسفانه در دولت گذشته در مقاطعی از این سازمان بهره‌برداری سیاسی و جناحی صورت گرفت و این اقدام، جفایی در خدمت‌رسانی به کارگران و افراد تحت پوشش این سازمان بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: امیدواریم سازمان تأمین‌اجتماعی با پرداختن به وظایف و مأموریت‌های اصلی خود و پرهیز از حاشیه‌ها و نیز ارائه خدمات مطلوب به افراد تحت پوشش، بتواند بیش از گذشته رضایتمندی بیمه‌شدگان را جلب کند.

نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی همواره در بخش سلامت یار و مددکار دولت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است، گفت: با توجه به این که سازمان تأمین‌اجتماعی خدمات رایگان درمانی به کارگران و اقشار تحت پوشش خود ارائه می‌دهد و بخشی از دغدغه‌های کشور در حوزه سلامت را کاهش داده است، لازم است دولت و مجلس نیز به این سازمان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

دوات‌گری با بیان اینکه متأسفانه در حال حاضر برخی از شرکت‌های بخش اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان تأمین‌اجتماعی وضعیت قابل قبولی ندارند، افزود: در گذشته در مقاطعی، در قبال بدهی‌های دولت، برخی کارخانه‌های زیان‌ده به سازمان تأمین‌اجتماعی واگذار می‌شد که امیدواریم از این پس شاهد چنین اقداماتی نباشیم.

وی عنوان کرد: باید موانع و مشکلات پیش‌رو را از راه سازمان تأمین‌اجتماعی برداریم تا شاهد حرکت و گام‌های موثر این سازمان در حوزه اقتصادی و اجتماعی باشیم. رفع مشکلات شرکت‌های نیمه فعال سازمان تأمین‌اجتماعی و تبدیل آن به مجموعه‌های فعال، می‌تواند هم به این سازمان و هم به بخش اقتصاد کشور کمک کند.

دوات‌گری در خاتمه گفت: دولت باید در یک زمان‌بندی مشخص نسبت به بازپرداخت بدهی‌های خود به سازمان تأمین‌اجتماعی اقدام کند. زیرا پرداخت مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی موجب می شود، این سازمان در جهت مشکلات افراد تحت پوشش خود گام‌های اساسی بردارد.


منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − چهار =