خانه » بیمه » مجلس آماده پیگیری مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی است

مجلس آماده پیگیری مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی است

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

عضو فراکسیون کارگری مجلس با بیان اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی به دلیل نقش و مأموریتی که در ایجاد آرامش خاطر برای نیروهای کار دارد، می‌تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی و حل مشکلات کشور کارگشا باشد، گفت: مجلس شورای اسلامی باید بیش از گذشته پیگیر پرداخت بدهی‌های معوقه نهاد دولت به سازمان تأمین‌اجتماعی باشد.‌

به گزارش سایت خبر تامین ۲۴- حجت‌الاسلام محمد باقری بنابی، با اشاره به این مطلب که از جمله اهداف سازمان تأمین‌اجتماعی، توجه به وضعیت سلامت افراد تحت پوشش این سازمان است، در ادامه افزود: سازمان تأمین‌اجتماعی در زمینه فراهم ساختنن امکانات درمانی برای بیمه‌شدگان، در کلان‌شهرها سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام داده است، اما متأسفانه در برخی مناطق و به ویژه شهرهای کوچک، امکانات درمانی موجود این سازمان پاسخگوی همه نیازهای بیمه‌شدگان نیست.
وی متذکر شد:باید عدالت اجتماعی و درمانی در دسترسی به امکانات در اقصی نقاط کشور چه کلان‌شهرها و چه مراکز استان‌ها و شهرهای کوچک رعایت شود. لذا این سازمان با توجه به منابعی که از محل حق‌بیمه‌های دریافتی در اختیار دارد، می‌تواند با سرمایه‌گذاری سنجیده و هدفمند این منابع، ضمن حفظ و افزایش ارزش اندوخته‌های بیمه‌شدگان، در راستای شکوفایی اقتصادی و حرکت در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی بسیار تأثیرگذار باشد.
باقری بنابی، عنوان کرد: متأسفانه در گذشته در مقاطعی حاشیه‌های سیاسی بر این سازمان سایه افکند. لازم است این سازمان که نقطه امید جامعه کارگری و بیمه‌شدگان دیروز و امروز و فرداست، از مباحث سیاسی دور نگه داشته شود و تنها بر اساس اصول علمی بیمه‌های اجتماعی و بر مبنای تجربه‌های جهانی، به فعالیت‌های بیمه‌ای خود بپردازد و تنها دغدغه آن، ارتقای روزافزون کیفیت و کمیت خدمات باشد.
عضو فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی به ضرورت بهره‌گیری از مدیریت مجرب و کارشناسان دلسوز در این سازمان  اشاره کرد و گفت: این امر منجر به بهره‌وری بیشتر در مباحث اجتماعی- اقتصادی برای این سازمان خواهد بود و راه را برای رشد و توسعه آن هموار خواهد کرد. لذا امیدواریم دولت یازدهم بتواند تعهدات مالی خود نسبت به این سازمان امانتدار مردم بیمه‌شده را به طور کامل پرداخت کند.
وی در خاتمه با بیان اینکه مجلس آمادگی دارد که پیگیر مطالبات سازمان تأمین‌اجتماعی باشد،متذکر شد: همه مسئولان باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که منابع در اختیار سازمان تأمین‌اجتماعی، حق‌الناس و اندوخته بیمه‌شدگان و متعلق به افراد تحت پوشش این سازمان است. بنابراین تحمیل هزینه‌های غیرمرتبط با مأموریت‌های قانونی این سازمان یا پرداخت‌نکردن بدهی‌ها به این سازمان، به منزله تضییع حق‌الناس خواهد بود. زیرا بدهی به این سازمان به معنای بدهی به تک‌تک افراد تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی است و مسئولان سازمان باید با استفاده از ابزارهای قانونی مانع انباشته شدن مطالبات این سازمان شوند.

منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =