خانه » بیمه » حذف فرانشیز بیمه شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان های دانشگاهی

حذف فرانشیز بیمه شدگان تامین اجتماعی در بیمارستان های دانشگاهی

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

کاهش انگیزه کار پزشکان در بیمارستان‌های تامین اجتماعی مواجه بودیم که هم اکنون مساله پرداختی آنها در حال بررسی است تا در آینده افزایش یابد.

صنعت بیمه –  معاون‌درمان‌سازمان‌تامین‌اجتماعی اعلام کرد: بزودی فرانشیز بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و بازنشستگان تامین اجتماعی در بیمارستان های دانشگاهی حذف شده و مانند بیمارستان های ملکی این سازمان آنان فرانشیز پرداخت نخواهند کرد.

دکتر «محمدعلی همتی» روز چهارشنبه در مراسم روز تامین اجتماعی افزود: این طرح در حال به نتیجه رسیدن و در حال نهایی شدن است.

وی با بیان اینکه اصلاح مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی از اولویت های کاری این سازمان است ، افزود، در هفته دولت چند بیمارستان که تحت پوشش این سازمان است ، افتتاح و مراحل ساخت ۲۵ مرکز بهداشتی و درمانی نیز آغاز می شود.

همتی با اشاره به اصلاح نظام پرداختی پزشکان و کارکنان تامین اجتماعی اظهار داشت: ما با کاهش انگیزه کار پزشکان در بیمارستان های تامین اجتماعی مواجه بودیم که هم اکنون مساله پرداختی آنها در حال بررسی است تا در آینده افزایش یابد.

معاون درمان سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه باید ارایه خدمات در بیمارستان های تامین اجتماعی را مورد توجه قرار دهیم ، گفت: نظام سطح بندی از ۱۰ سال قبل آغاز شده و براساس آن خدمات درمانی به مراجعه کنندگان ارایه می شود و ما هنوز در ارایه خدمات کامل به بیمه شدگان موفق نبوده و به همین منظور باید این مساله مورد توجه قرار گیرد.

همتی با انتقاد از این که چرا سازمان تامین اجتماعی در اجرای طرح تحول سلامت دخالت ندارد، اظهار داشت: آیا قبل از اجرای این طرح تاثیر آن بر نظام سلامت تامین اجتماعی ارزیابی شده و دست اندرکاران به این مساله توجه کرده اند؟

وی تصریح کرد: به این موضوع توجه نشده است و مدیران طرح تحول سلامت باید سازمان تامین اجتماعی را نیز در این موضوع دخیل کنند.


منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − سه =