خانه » بیمه » قویت بیمه پایه از دست آوردهای طرح جامع سلامت

قویت بیمه پایه از دست آوردهای طرح جامع سلامت

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

دولت با اجرای طرح جامع سلامت در کشور در صدد جبران این نواقص برآمد و بسیاری از مشکلات که حل نشده بود را برطرف کرد.

صنعت بیمه – نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جایگاه نامناسب بیمه پایه در کشور در سالهای اخیر گفت: تقویت بیمه پایه از دست آوردهای مهم طرح جامع سلامت در کشور است.
عبدالرحمن رستمیانˈدر گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شاخص های سلامت در سالهای اخیر نواقص جدی داشت و بسیاری از بیماران بیمه نبودند و اگر بیمه بودند بیمه جایگاه مناسبی نداشت و خدمات مطلوبی ارائه نمی داد.
وی گفت: دولت با اجرای طرح جامع سلامت در کشور در صدد جبران این نواقص برآمد و بسیاری از مشکلات که حل نشده بود را برطرف کرد.
رستمیان به گسترده تر شدن پوشش بیمه اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح بیمه قریب پنج میلیون نفر در کشور هم اکنون در نوبت دریافت دفترجه بیمه قرار دارند و بسیاری از خدمت تحت پوشش بیمه قرار گرفت.
وی نبود بیمه پایه قوی را از مشکلات در کشور دانست و گفت: نبود بیمه پایه مناسب موجب قرارداد با بیمه های تکمیلی می شد و با اجرای این طرح بیمه پایه قدرت گرفته است و بسیاری از مشکلات را برطرف کرده است.
وی کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی هزینه های درمانی بیماران را از دیگر مزایای طرح جامعه سلامت در کشور دانست و اظهار داشت: توزیع نامناسب خدمات و نیروی انسانی از دیگر مشکلات این بخش است.
رستمیان گفت: بسیاری از پزشکان با تمام شدن طرح در روستاها و مناطق محروم ماندگاری نداشتند که این مشکل نیز در طرح جامع سلامت برطرف می شود.
وی بهداشت را اولویت اول دانست و گفت: طرح ارائه بسته های بهداشت در ادامه این طرح اجرایی می شود و بسته های خدمتی به خانه های بهداشت و مراکز بهداشت تعلق می گیرد.
نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی توزیع نشدن اعتبارات بخش بهداشت و درمان را مورد اشاره قرار داد و گفت: اعتبارات ناشی از یک درصد ارزش افزوده که بر اساس آن باید خدمات مربوط به بیمه ها، بسته های بهداشتی و … ارائه شود هنوز توزیع نشده و مجلس نیز به عنوان ناظر این مساله پیگیری می کند

منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =