خانه » بیمه » هزینه درمان مردم را به ۳۰ درصد کاهش می‌دهیم

هزینه درمان مردم را به ۳۰ درصد کاهش می‌دهیم

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام تلاش‌مان در دولت یازدهم این است که مشکلات درمان مردم را حل کرده و هزینه درمان آنها را به ۳۰ درصد کاهش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تمام تلاش‌مان در دولت یازدهم این است که مشکلات  درمان مردم را حل کرده و هزینه درمان آنها را به ۳۰ درصد کاهش دهیم. روز گذشته کارگروه اشتغال شهرستان ورامین و قرچک با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی و مسئولان شهرستان ورامین برگزار شد. دکتر علی ربیعی در این جلسه در بیان وضعیت اشتغال در سطح کشور گفت:  امروز متأسفانه فرهنگ سختکوشی در جامعه افول کرده، باید برنامه‌ریزی جدی صورت گیرد تا فرهنگ کار در جامعه نهادینه شود. وی افزود: باید با برنامه‌ریزی منسجم و اصولی، نرخ بیکاری را کاهش دهیم و و فرهنگ کار و اشتغالزایی را در کشور نهادینه کنیم.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی از وجود برخی شغل‌ها که تمایل چندانی برای حضور در آنها نیست پرده برداشت و تصریح کرد: در جامعه حدود ۵/۲ میلیون شغل وجود دارد که مردم تمایلی برای انجام آن ندارند و این اتفاق خوبی نیست که به شغل‌های پایین توجه نمی‌شود، در حالی که در دنیا همین مشاغل رواج دارند و متأسفانه مشاهده می‌شود که برخی افراد در خارج به شغل‌های مختلف مشغول می‌شوند اما همان شغل را در ایران انجام نمی‌دهند.

 کسی نباید یک ریال از پول مردم رابدون کارشناسی خرج کند
ربیعی تمرکز دولت را بر تلاش برای مهار تورم و بیکاری در کشور دانست و  بیان کرد: رئیس‌جمهور به شدت نسبت به مسئله تورم حساس است، و اشتغالزایی و مهار تورم را از اولویت‌های کاری وزرا اعلام کرده است.
وی تفاوت این دولت با دولت قبل را در قدم‌نگذاشتن در مسیر غلط دانست و افزود: مسیر غلط، کار غیرکارشناسی و پوپولیستی (عوام‌گرایی) بدون توجه به آثار و عواقب آن است که نمونه‌ای از آن را می‌توان در بخش مسکن مهر مشاهده کرد که اگر دولت بخواهد آن را ادامه دهد باید بخش عظیمی از تورم را بپذیرد. ربیعی ادامه داد: در حال حاضر هزینه زیر ساخت‌های مسکن مهر چندین برابر هزینه احداث آن است، انجام این کار با اجتماع و فرهنگ مردم ایران سازگاری ندارد  و در برخی مناطق مانند پرند مشکلات عدیده‌ای به‌وجود آورده است. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه کسی حق ندارد یک ریال از پول مردم را بدون کارشناسی خرج کند تصریح کرد: در دورانی که با سختی، یارانه مردم را تأمین می‌کنیم نباید تعهد خود را به نسل آینده فراموش کنیم.
ربیعی با اشاره به رشد اقتصادی منفی کشور گفت: تلاش داریم که این رشد را به سه درصد افزایش دهیم و اگر برای اشتغال تدبیر نشود با مشکلات اجتماعی فوق‌العاده زیادی روبه‌رو می‌شویم. وی افزود: در ۸ سال گذشته ۴ و نیم میلیون دانشجو جذب شده‌اند و به زودی با نگرش جدید وارد بازار کار می‌شوند، اگر رشد اقتصاد کمتر از ۸ درصد را تجربه کنیم به هیچ عنوان قادر نیستیم یک دوم تقاضای کار را پاسخ دهیم.

 ۱۴۰ هزار کارگر در معرض بیکاری قرار دارند
ربیعی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود ۱۴۰ هزار کارگر در معرض بیکاری هستند تأکید کرد: باید مطالعه دقیق صورت گیرد تا از این اتفاق جلوگیری شود، باید با برنامه‌ریزی به گونه‌ای عمل کرد که حتی یک نفر بیکار نشود. وی گفت: باید با افزایش ظرفیت و تزریق نقدینگی میزان اشتغال را افزایش داد و در کوتاه‌مدت ضمن حفظ سطح اشتغال و افزایش میزان ظرفیت، با استفاده از صنایع موجود و یا تکمیل صنایع زمینه ایجاد اشتغال پایدار را به‌وجود آورد. وی همچنین با اشاره به پرداخت یارانه مستقیم به مردم گفت: یارانه مستقیم مشکلات ما را حل نکرد، این سیاست غلطی بود که پول را از یک جیب در آورد و به جیب دیگر واریز کرد که استقبال‌نکردن مردم از این سیاست را می‌توان در انتخابات ریاست جمهوری دید، با وجود اینکه روستائیان بیشترین بهره‌مندی را از یارانه مستقیم می‌بردند، بیشترین رأی را به دکتر روحانی دادند. ربیعی اظهار کرد: باید اجرای این طرح در مسیر برنامه انجام می‌شد و بخشی از درآمدهای حاصل از آن به درمان اختصاص می‌یافت. وی گفت: امروز در دست برخی از مردم چند دفترچه درمان است ولی با این حال ۶۰ درصد از هزینه‌های درمان را مردم می‌دهند که این شایسته مردم نیست. وی افزود: در دولت تدبیر و امید تلاش داریم که کیفیت خدمات درمانی ارائه شده به  مردم را افزایش داده و میزان مشارکت مردم در هزینه‌های  درمان را به ۳۰ درصد کاهش دهیم. وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی هماهنگی بین دستگاه‌های مختلف را از عوامل بسیار مهم و مؤثر بر خدمت‌رسانی مطلوب و رفع مشکلات جامعه برشمرد و هماهنگی سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارت بهداشت را از نمونه‌های بارز این موضوع دانست. ربیعی تصریح کرد: در سنوات گذشته ناهماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با حوزه سلامت و سازمان‌های بیمه‌گر باعث تأخیرهای مکرر در تشکیل شوراهای مشترک می‌شد و زیرپوشش بیمه قرارنگرفتن داروها از جمله عواقب آن بود. وی همراهی وزارت بهداشت و سازمان تأمین‌اجتماعی را باعث بروز اتفاقات خوب در ماه‌های اخیر دانست و ادامه داد: پرداخت مطالبات داروخانه‌ها و پزشکان و مراکز طرف قرارداد با تأمین‌اجتماعی همچنین افزایش داروهای زیرپوشش بیمه ازجمله نتایج هماهنگی‌های ایجاد شده است.

 وضعیت درمان در شهرستان ورامین مناسب است
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در این جلسات به تشریح خدمات بیمه‌ای و درمانی این سازمان پرداخت و از بررسی و پیگیری ایجاد شعبه و درمانگاه تأمین‌اجتماعی در پیشوا خبر داد. دکتر سیدتقی نوربخش وضعیت درمان تأمین‌اجتماعی در ورامین را نسبتا مناسب عنوان کرد و گفت: بیمارستان ۱۵خرداد و سه درمانگاه تأمین‌اجتماعی در این شهرستان در حال خدمت به بیمه‌شدگان هستند. وی تعداد بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در ورامین را ۲۵۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در این شهرستان ۱۵ هزار نفر از مستمری بازنشستگی بهره‌مند هستند که با لحاظ افراد تحت تکفل آنان ۵۰ هزار نفر در این حوزه تحت پوشش خدمات تأمین‌اجتماعی قرار دارند. نوربخش بر توجه بیشتر به شهر پیشوا تأکید کرد و افزود: در این شهر حدود ۶ هزار نفر زیرپوشش سازمان قرار دارند و احداث شعبه و درمانگاه تأمین‌اجتماعی در این شهر امکان‌پذیر است. مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با اشاره به اینکه شهرستان ورامین از جمله مناطق پرتردد و حادثه‌خیز کشور است، گفت: برای ارائه خدمات اورژانس به حادثه‌دیدگان سوانح رانندگی علاوه بر ۳ دستگاه آمبولانس موجود یک دستگاه دیگر خریداری و در اختیار مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی شهرستان ورامین قرار می‌گیرد.

 ساخت پلی‌کلینیک قرچک و افزایش ظرفیت بیمارستان ۱۵ خرداد
در ادامه این سفر، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی به همراه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برخی مراکز درمانی سازمان تأمین‌اجتماعی در شهرستان ورامین بازدید و در گفت‌وگو با پزشکان و بیماران مراجعه‌کننده به این مراکز، از نزدیک در جریان مشکلات و کمبودهای آن قرار گرفت. دکتر نوربخش در بازدید از درمانگاه قدیمی تأمین‌اجتماعی قرچک، این مرکز درمانی را باعث ایجاد محدودیت در خدمت به بیمه‌شدگان دانست و گفت: احداث پلی‌کلینیک قرچک در اولویت ساخت‌وساز قرار دارد. وی در اختیارداشتن زمین و وجود مصوبه احداث را منجر به تسهیل ساخت پلی‌کلینیک تأمین‌اجتماعی قرچک عنوان و اظهار امیدواری کرد که با احداث ساختمان جدید فضای خدمت‌رسانی مطلوب به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی فراهم شود. مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین در بازدید از بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین از افزایش ظرفیت این بیمارستان و راه‌اندازی بخش دیالیز در این مرکز خبر داد. وی حضور ۲۴ساعته متخصص مغز و اعصاب و ارتوپدی در بیمارستان ۱۵خرداد را از ویژگی‌های مطلوب این بیمارستان برشمرد و گفت: بیمارستان ۱۵ خرداد ورامین ازجمله مراکز پذیرش مصدومین سوانح رانندگی است و در این رابطه خدمات درمانی مطلوبی ارائه می‌شود. دکتر نوربخش افزایش ۲۳ تخت به ظرفیت ۱۵۴ تخت فعلی بیمارستان و راه‌اندازی بخش دیالیز را منجر به ارتقای قابل‌توجه خدمات آن دانست و اظهار کرد: در آینده نزدیک ۲۳ تخت به ظرفیت بیمارستان اضافه می‌شود.


منبع

همچنین ببینید

ورودبه دانشگاه با پرداخت هزینه با بیمه‌ملت

به گزارش پول بانک با تـولد هـر فرزند رویای آینـده‌ای درخشـان در ذهن والـدین شـکل …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + چهار =