خانه » بیمه » تثبیت جایگاه ایران درباشگاه تولید‌کنندگان دارو

تثبیت جایگاه ایران درباشگاه تولید‌کنندگان دارو

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، معاون حقوقی و معاون درمان این سازمان روز گذشته از واحدهای استریل و آزمایشگاه شرکت داروسازی داروپخش بازدید کردند.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: مرکز داده‌های سازمان تأمین‌اجتماعی (دیتاسنتر) در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد که این مرکز در کشور بی‌نظیر بوده و با راه‌اندازی این مرکز بسیاری از خدمات سازمان را به‌صورت غیرحضوری به بیمه‌شدگان ارائه خواهیم کرد.
اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، معاون حقوقی و معاون درمان این سازمان روز گذشته از واحدهای استریل و آزمایشگاه شرکت داروسازی داروپخش بازدید کردند. دکتر سیدتقی نوربخش در این بازدید با تأکید بر این مطلب گفت: برای نخستین‌بار در سازمان تأمین‌اجتماعی مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد به‌طور کامل پرداخت شده است که با این پرداخت دغدغه بیماران کاهش پیدا کرده و درحال حاضر هیچ داروخانه‌ای از این سازمان طلب ندارد. وی تصریح کرد: آینده سازمان تأمین‌اجتماعی و سرنوشت این سازمان دغدغه امروز مدیران تأمین‌اجتماعی است.  دکتر نوربخش تعامل با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای‌اسلامی و نمایندگان را از اولویت‌های کاری سازمان تأمین‌اجتماعی دانست و افزود: این سازمان نیازمند همفکری و یاری‌ نمایندگان مجلس شورای‌اسلامی است. وی ادامه داد: نظام ارجاع داخلی در بخش درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی تا پایان سال‌جاری در مراکز درمانی ملکی این سازمان راه‌اندازی خواهد شد و با راه‌اندازی این نظام، می‌توانیم خدمات ارائه شده به بیمه‌شدگان را ارتقا دهیم. دکتر نوربخش با اشاره به اینکه دولت نقش مشارکت تضامنی با این سازمان دارد، گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی بیش از نیمی از جمعیت کشور را زیر پوشش دارد و این سازمان بین‌النسلی با تلاش کارکنان به نقطه سربه‌سری منابع و مصارف نخواهد رسید.

 پروانه تولید داروی هورمون رشد
در دی ماه صادر خواهد شد
مدیرعامل شرکت داروپخش در این بازدید از صدور پروانه تولید داروی هورمون رشد در دی‌ماه سال‌جاری خبر داد. دکتر ناصر نقدی با بیان این مطلب گفت: ۷ سال کار تحقیقاتی برای تولید داروی هورمون رشد انسانی در شرکت داروپخش انجام شده و هم‌اکنون در دنیا جزو ۴کشوری هستیم که تمام مراحل تولید این دارو را به‌طور کامل انجام می‌دهیم. وی اظهار کرد: پروانه تولید انسولین، قطره چشمی و قطره خوراکی استامینوفن را در سال ۹۱ گرفته‌ایم و پیش‌بینی می‌کنیم که این شرکت علاوه بر تأمین داروی مورد نیاز داخل کشور، در سال‌جاری ۶میلیون دلار صادرات دارو به دیگر کشورها داشته باشد.

 ایران عضو مطرح باشگاه
تولیدکنندگان دارو است
همچنین در این دیدار مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تأمین، گفت: ۹۵ درصد از داروی مصرف داخلی را در کشور تولید می‌کنیم و توانسته‌ایم ایران را در باشگاه تولیدکنندگان دارو در جهان مطرح کنیم. دکتر فرهاد زرگری افزود: مجموعه دارویی تأمین، طلایه‌دار بخش‌های جدید و فن‌آوری نوین دارو در ایران است و این مجموعه به‌زودی داروهای ژنتیک را روانه بازار مصرف خواهد کرد. وی اظهار کرد: تولید دارو بر واردات آن ارجحیت دارد و باید از واردات داروهایی که در کشور تولید می‌شود جلوگیری کنیم و این واردات برای صنعت دارویی سم است.

 تدبیر بسیاری از امور می‌تواند برعهده تأمین‌اجتماعی باشد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این بازدید بر ضرورت تخصیص صحیح هزینه‌ها در حوزه درمان تأکید کرد و گفت: رفتار تأمین‌اجتماعی می‌تواند نظام سلامت کشور را تحت‌تأثیر قرار دهد و تدبیر بسیاری از امور می‌تواند برعهده تأمین‌اجتماعی باشد. دکتر علی آقامحمدی همچنین بر اجرای نظام ارجاع و پزشک خانواده در سازمان تأمین‌اجتماعی تأکید و اظهار کرد: نظام ارجاع و پزشک خانواده از مباحث پایه‌ای درمان کشور هستند که در کنار وزارت بهداشت باید در تأمین‌اجتماعی به اجرا درآیند. وی با اشاره به اینکه ۳۷ میلیون نفر از افراد جامعه زیر‌پوشش تأمین‌اجتماعی قرار دارند، افزود: تأمین‌اجتماعی می‌تواند با تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای این افراد هزینه خدمات درمانی را به صورت مناسب‌تر و دقیق‌تر مدیریت و شرایطی فراهم کند تا از صدور دفترچه‌های بیمه مختلف برای افراد جلوگیری به‌عمل آید. دکتر آقامحمدی ارائه خدمات درمانی کامل را نخستین اولویت تأمین‌اجتماعی و نظام درمانی کشور عنوان کرد و ادامه داد: ارتقای کیفیت خدمات درمانی در تأمین‌اجتماعی باید به‌عنوان نخستین راهبرد مورد توجه قرار گیرد و در کنار این موضوع، کاهش سهم بیمار از هزینه درمان باید به‌صورت جدی پیگیری شود. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ضرورت پیگیری منابع مالی پایدار برای ارتقای خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی تأکید کرد و گفت: تأمین‌اجتماعی نباید خود را به منابع دولتی وابسته کند و این کار ناپایداری منابع را به دنبال می‌آورد. اخذ منابع از محل هدفمندسازی یارانه‌ها و دیگر منابع دولتی باعث ناپایداری منابع مالی سازمان تأمین‌اجتماعی خواهد شد.


منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =