خانه » بیمه » ربیعی: : رضایتمندی جامعه، هدف اصلی تامین اجتماعی باشد

ربیعی: : رضایتمندی جامعه، هدف اصلی تامین اجتماعی باشد

به گزارش پایگاه خبری پول و بانک

وزیرتعاون، کار و رفاه‌اجتماعی رضایتمندی جامعه را هدف‌ اصلی تمامی ‌اقدامات و خدمات تأمین‌اجتماعی دانست و گفت: رضایت‌مندی مردم باید به صورت دائمی‌مورد ارزیابی قرار گیرد و برای ارتقای رضایتمندی تلاش کنیم.

وزیرتعاون، کار و رفاه‌اجتماعی رضایتمندی جامعه را هدف‌ اصلی تمامی ‌اقدامات و خدمات تأمین‌اجتماعی دانست و گفت: رضایت‌مندی مردم باید به صورت دائمی‌مورد ارزیابی قرار گیرد و برای ارتقای رضایتمندی تلاش کنیم.
دکتر علی ربیعی در جلسه مشترک اعضای هیأت‌مدیره و شورای معاونان سازمان تأمین‌اجتماعی که روز گذشته در محل این سازمان برگزار شد، هماهنگی و همدلی به وجود آمده درمجموعه مدیریتی این سازمان را باعث افزایش امید رفع مشکلات و ارتقای‌ خدمت‌رسانی دانست و گفت: شرایط موجود تأمین‌اجتماعی بهترین وضعیت را برای موفقیت این سازمان به وجود آورده و مجموعه مدیریتی فعلی این سازمان باید به بهترین نحو ممکن برای خدمت به بیمه‌شدگان و رفع مشکلات اقدام کند. ربیعی، سالم‌سازی تشکیلات سازمان تأمین‌اجتماعی را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ امیدواریم به زودی بتوانیم سازمان تأمین‌اجتماعی را به عنوان سازمان پاک معرفی کنیم. وی تحول ساختاری، پویایی و چابک شدن این سازمان را از دیگر موارد نیازمند توجه عنوان و اظهار کرد:‌ تأمین‌اجتماعی از جمله سازمان‌هایی است که به صورت مستقیم با اقشار مختلف جامعه در ارتباط است و عملکرد این سازمان می‌تواند در رضایتمندی و یا نارضایتی جامعه از دولت به صورت بسیار برجسته‌ای تأثیرگذار باشد. لزوم شناساندن تأمین‌اجتماعی به جامعه و ارتقای فرهنگ بیمه‌ای از دیگر مسائل مطرح شده از سوی دکتر ربیعی بود که در این رابطه تلاش برای معرفی سازمان تأمین‌اجتماعی به جامعه را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ با انعکاس صحیح و توأم بابرنامه‌ریزی خدمات تأمین‌اجتماعی به جامعه شاهد ارتقای فرهنگ بیمه‌ای خواهیم بود.

 خدمت رسانی مطلوب نیازمند منابع نقدی است
مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این نشست، خدمت‌رسانی مطلوب را نیازمند منابع نقدی دانست و گفت: افزایش منابع تعهدی منجر به بروز مشکلات فراوان و کاهش خدمات این سازمان می‌شود. دکتر سیدتقی نوربخش عدم تعادل منابع و مصارف را مهم‌ترین مشکل این سازمان عنوان کرد و افزود: در ۱۰ سال گذشته متأسفانه نه تنها اقدامی ‌برای بررسی پارامترهای مؤثر بر منابع و مصارف سازمان انجام نشده بلکه شاهد تشدید مشکلات بودیم.
وی اظهار کرد: در سال‌های اخیر نسبت منابع تعهدی به نقدی مدام افزایش یافته و در سال ۹۲ منابع تعهدی به ۱۵ هزار میلیارد تومان رسیده است و درمقابل ۲۳ هزار میلیارد تومان منابع نقدی وجود دارد، درحالی که در ۱۰ سال قبل منابع تعهدی ۱۰ درصد منابع نقدی را تشکیل می‌داد. نوربخش افزایش منابع تعهدی را ناشی از تحمیل وظایف حمایتی به سازمان تأمین‌اجتماعی دانست. وی پرهیز از حاشیه‌ها را از مهم‌ترین اولویت‌ها در تأمین‌اجتماعی دانست و گفت: بسیاری از موارد را تنها از مجاری حقوقی دنبال کردیم و نهایت تلاش خود را به کار گرفتیم که اقدامات و فعالیت‌های سازمان به صورت اخلاق‌مدارانه انجام و از حاشیه‌سازی و ایجاد فضای نامناسب پرهیز شود.

 تهیه به موقع بودجه راهکار افزایش نظم و انضباط سازمانی است
رئیس هیأت‌مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این نشست از آغاز بررسی بودجه سال ۹۳ این سازمان در هیأت‌مدیره خبر داد و گفت: بودجه سال آینده طی دو هفته آینده به هیأت‌امنای تأمین‌اجتماعی تقدیم می‌شود. عباس کبریایی‌زاده، تهیه به موقع بودجه را بهترین راهکار برای افزایش نظم و انضباط در تأمین‌اجتماعی ارزیابی و اظهار کرد: اگر در سازمان تأمین‌اجتماعی از ابزارهای مراقبتی به نحو صحیح استفاده شود، شاهد رفع بسیاری از مشکلات خواهیم بود.
وی توجه ویژه به حسابرسی داخلی را مورد تأکید قرار داد و افزود: موضوع بسیار مهم حسابرسی داخلی به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته و این وظیفه باید از سوی مؤسسه حسابرسی تأمین‌اجتماعی به صورت ویژه در دستور کار قرار گیرد. وی برگزاری مجامع سال ۹۱ شرکت‌های وابسته را از دیگر برنامه‌های در دستور کار هیأت‌مدیره عنوان کرد و ادامه داد: فعالیت صحیح تأمین‌اجتماعی در گرو اجرای دقیق قانون است و همه تلاش ما این است که تمامی‌بخش‌های سازمان به وظایف خود به بهترین نحو ممکن عمل کنند.

 متمم بودجه سال ۹۲ تأمین ‌اجتماعی به هیأت‌امنا ارسال شده است
عضو هیأت‌مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی در این نشست از ارسال متمم بودجه سال ۹۲ این سازمان به هیأت‌امناء تأمین‌اجتماعی خبر داد. محسن سرخو برگزاری مجامع سال ۹۱ شرکت‌های وابسته به تأمین‌اجتماعی را از دیگر موارد در دستور کار هیأت‌مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی برشمرد و گفت: درحال‌حاضر جلسات هیأت‌مدیره به صورت ۳ جلسه در هفته برگزار می‌شود که یک جلسه در هفته به امور استراتژیک اختصاص دارد و مسائل جاری سازمان نیز طی دو جلسه در هر هفته مورد رسیدگی قرار می‌گیرد. وی تفریغ بودجه سال‌های ۹۰ و ۹۱ سازمان تأمین‌اجتماعی را از دیگر موارد بسیار مهم در دستور کار عنوان کرد و افزود: امیدواریم با برگزاری مجامع  همچنین تفریغ بودجه سال‌های گذشته شاهد بهبود وضعیت فعالیت و افزایش کارایی سازمان تأمین‌اجتماعی باشیم.

 رفع مشکلات مربوط به خرید تجهیزات پزشکی
معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی از رفع مشکلات مربوط به خرید تجهیزات پزشکی در این سازمان خبر داد و گفت: به دلیل وجود مشکلات و محدودیت‌ها در ۳ سال گذشته خرید تجهیزات پزشکی انجام نشده و در این رابطه با کمبودهایی مواجه هستیم. دکتر محمدعلی همتی، احیای شورای سیاستگذاری خرید تجهیزات را زمینه‌ساز رفع مشکلات مربوط به خرید تجهیزات پزشکی عنوان و اظهار امیدواری کرد که برای احیای این شورا اقدام مناسب انجام گیرد. همتی با یادآوری اینکه بسیاری از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در دوران گذشته احداث شده است، بر ضرورت بازسازی و بهسازی این مراکز و تجهیزات آنها تاکید کرد.
معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی نیز در این نشست، احیای کمیته‌های مشترک سازمان تأمین‌اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را ضروری دانست و گفت: برگزاری این کمیته‌ها خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به بیمه‌شدگان را به دنبال دارد.
محمدحسن زدا، ادامه داد: در رابطه با مسائلی مانند بیمه‌بیکاری، مشاغل سخت و زیان‌آور، بازرسی و حوادث ناشی از کار و فنی و حرفه‌ای هماهنگی و همکاری بین مجموعه‌های مختلف تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راهگشاست و احیای کمیته‌های مشترک می‌تواند در افزایش هماهنگی‌ها مؤثر باشد.زدا همچنین با اشاره به‌تحقق اهداف سازمان تأمین‌اجتماعی در رابطه با وصول حق‌بیمه گفت: با وجود شرایط نامناسب اقتصادی، میزان وصول حق‌بیمه مطابق با برنامه درنظر گرفته شده انجام می‌شود و در آذرماه ۹۲ با تلاش کارکنان تأمین‌اجتماعی سراسر کشور ۲هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان حق‌بیمه وصول شده که این میزان وصول درآمد نشانه علاقه و انگیزه فراوان کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی است.


منبع

همچنین ببینید

کسب رتبه بین المللی توسط بیمه پارسیان

به گزارش پول بانک موسسه رتبه بندی بین المللی ) (Capital intelligenceشرکت بیمه پارسیان را …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 17 =